Хмельничани за ЖКГ-послуги винні більше 83 млн грн

За тепло містяни боргують 38 млн грн, ЖЕКам - 22 млн грн, за воду - 18 млн грн та майже 5 млн грн за вивіз сміття 

Аналіз стану розрахунків містян за спожиті від початку поточного року комунальні послуги свідчить про те, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов'язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо, інформують в прес-службі мерії, повідомляє Depo.Хмельницький.

Заборгованість за всі види житлово-комунальних послуг, що надаються підприємствами міста, станом на 1 жовтня 2018 року становить понад 83,4 млн грн.

На порозі опалювального сезону дещо покращилась ситуація із розрахунками за послуги теплопостачальних підприємств. Рівень оплати у вересні склав 158,2 %. Однак, станом на 1 жовтня заборгованість залишається майже 38,3 млн грн.

За послуги, які надають муніципальні управляючі компанії, хмельничани мають борг більше 22,2 млн грн. Від початку року він збільшився майже на 12 млн грн. Найнижчий відсоток проплат за січень-вересень 2018 року у УМКах "Дубове" - 71,9%, "Центральна" - 76,5%, "Південно-Західна" - 77,6%.

Непоганий рівень розрахунків у вересні 2018 року спостерігався у міському комунальному підприємстві "Хмельницькводоканал" - 136,6%. Однак, борг населення перед підприємством також залишається та складає понад 18 млн грн.

За вивіз твердих побутових відходів на початок жовтня хмельничани заборгували ХКП "Спецкомунтранс" майже 4,9 млн грн. Від початку року заборгованість збільшилась на 2,4 млн грн.

"Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом, - застерігають в мерії. - Хмельничанам треба усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги прямо залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлово-комунального господарства міста під час опалювального сезону."

Нагадаємо, через те, що населення боргує чималі кошти за газ та гарячу воду, КП "Південно-Західні тепломеежі" попереджає про високу ймовірність зростання тарифів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький