ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельничани із березня не будуть їсти іспанських капусти та салатів

В ціх овочах виявили небезпечний західний квітковий трипс
Depo.
27 лютого 2016 10:30
ФОТО: depo.ua
Хмельничани із березня не будуть їсти іспанських капусти та салатів
Хмельничани із березня не будуть їсти іспанських капусти та салатів

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на vet.gov, через те, що у салатах і капусті, які надходили до нас з Іспанії, неодноразово було виявлено шкідливий організм західного квіткового трипса, що є порушенням міжнародних та національних фітосанітарних вимог, тимчасово призупинено імпорт цієї продукції до України.

Таке розпорядження підписав заступник Головного державного фітосанітарного інспектора Віталій Романченко.

"Відповідно до розпорядження, тимчасово забороняється ввезення з Королівства Іспанія та походженням з цієї країни на територію України таких товарів: капусти головчастої, капусти цвітної, капусти броколі, кольрабі, капусти листової та аналогічних їстівних овочів роду Brassica (свіжі або охолоджені); салату-латуку і цикорію (свіжі або охолоджені) та ряд салатних овочів у свіжому або охолодженому вигляді", - йдеться у повідомлені.

До речі, за́хідний квітко́вий трипс (лат. Frankliniella occidentalis Perg.) — багатоїдний шкідник, пошкоджує більше 250 видів рослин з понад 65 родин. В північній Європі трипс присутній в основному на овочевих культурах таких як огірки, перець, а також наквіткових — на хризантемах, герберах, трояндах і сенполіях в теплицях, але в південній Європі західний квітковий трипс в широкому масштабі уражує багато польових культур, включаючи полуницю, виноград і артишок.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький