ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельничани - найбільш російськомовні у Західній Україні

За даними соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту, найбільш російськомовиними виявилися Хмельницький та Чернівці
Depo.
10 липня 2015 12:47
ФОТО: depo.ua
Хмельничани - найбільш російськомовні у Західній Україні
Хмельничани - найбільш російськомовні у Західній Україні

Як повідомляє Хмельницький.depo.ua із посиланням на сайт Руху добровольців "Простір свободи", дослідження проводили в усіх обласних центрах України, крім окупованих Донецька, Луганська та Сімферополя. Усього було опитано 17 тисяч людей.


В результаті з'ясувалося, що у Західній Україні винятково російською мовою удома спілкується 9% мешканців Хмельницького, 7% - Чернівців, 4% - Івано-Франківська, 3% - Ужгорода, по 2% - Львова, Рівного та Луцька. І зовсім не розмовляють нею у Тернополі.

Українською та російською мовою спілкуються удома 24% чернівчан, 15% хмельничан, 11% ужгородців, 5% львів'ян, по 3% тернополян та івано-франківців, по 1% рівнян та лучан.

І винятково україномовними вдома виявилися по 97% лучан та рівнян, 96% тернополян, 93% львів'ян. Далі йшов Івано-Франківськ - 92%, Ужгород -79%, Хмельницький - 76%, Чернівці - 66%.

До слова, за україномовінстю Луцьк, Рівне, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ зайняли перші п`ять місць в усій Україні.

Більше про мовну ситуацію на Хмельниччині читайте на khm.depo.ua