Хмельничанам все дорожче обходиться їхнє здоров'я

На Хмельниччині все більше дорожчають ліки

Хмельничанам все дорожче обходиться їхнє…

Фінансування медицини в Україні тепер рахують за новим алгоритмом - не за кількістю ліжкомісць у стаціонарі, а за кількістю населення. Таким чином вивели так званий фінансовий норматив на одного жителя. Для міст обласного значення та районів це 694 грн. на людину. Для обласного бюджету такий фінансовий норматив становить 351 грн. Про це Хмельницький.depo.ua повідомили в Департаменті охорони здоров'я Хмельницької ОДА.

Внаслідок того, що долар стрімко здорожчав, одразу підскочили й ціни на лікарські препарати - майже утричі. Причому мова йде не лише про імпортні засоби, а й про вітчизняні медикаменти, сировина для виготовлення яких закупляється за кордоном за валюту.

Бюджети заходилися збільшувати витрати, насамперед аби забезпечити ліками стаціонарні заклади. Проте, відчутних результатів досягти не вдалося.

"Лікувальні заклади забезпечені невідкладною медичною допомогою. Нажаль, коштів немає на перев'язувальні матеріали, антибіотики, знеболюючі та інші медичні препарати" - коментує директор Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич.

До прикладу, для нормального функціонування Хмельницької обласної лікарні потрібно 300 млн грн, а виділено всього 43 млн грн. Тому допомога хворим надається лише протягом першої доби, та й то, це невідкладна допомога при травмах та гострих захворюваннях. Для подальшого ж лікування хворі мають придбати ліки самі.

Отож, доки чиновники радяться, як знизити ціни на медикаменти, здоров'я для пересічних українців стає усе дорожчим.

Більше новин про життя Хмельниччини читайте на Хмельницький.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme