UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельничанам представили "опорний" план

Складову генерального плану міста - "Історико-архітектурний опорний план" презентували громадськості

Хмельничанам представили "опорний" план…

Відбулася презентація проекту містобудівної документації "Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницький з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам'яток та історичних ареалів", повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту мерії.

План вважають важливою складовою генерального плану міста, оскільки без нього неможливо буде затвердити генплан Хмельницького.

"Хоча Хмельницький не має такого історичного середовища, як деякі інші міста, але куточки старого міста ми просто зобов'язані зберегти і встановити чіткі містобудівні правила в історичній частині міста", - зазначає заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Саме для цього департамент архітектури містобудування і земельних ресурсів замовив Історико-архітектурний опорний план міста. Над роботою працював авторський колектив "Інституту культурної спадщини" Всеукраїнської ради з охорони культурної спадщини.

Одна з розробників опорного плану, заступник директора Інституту культурної спадщини Людмила Томілович, спеціально приїхала у Хмельницький, аби представити роботу.

За її словами, бралися до уваги усі існуючі джерела, де описується містобудівна історія міста. Разом з тим зауважила, що археологічна спадщина Хмельницького вивчена дуже погано.

"Це зонування, тобто збереження культурної спадщини, як обов'язкова складова містобудівної політики і є тією важливою складовою генерального плану. Зрозуміти що треба зберігати і як треба зберігати - мета цієї роботи", - додає Томілович.

Історико-архітектурний опорний план складається з двох частин текстової і графічної. Перша частина - аналітика, у ній подається характеристика міста як містобудівного утворення. Друга - регуляторна, у ній - проект зоноохорони, вказано, які саме об'єкти підлягають охороні і які є для них режими використання.

На період розробки історико-архітектурного плану на державному обліку перебувають 113 об'єктів за видом "архітектура", при чому усі вони мають статус щойно виявленої культурної спадщини. У плані зазначено основні принципи зонування території пам'яток, визначено режими використання території за відповідною класифікацією.

Директор департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів Олександр Чорнієвич переконаний, що центральна частина міста має зберегти свій автентичний вигляд.

"Центр міста має бути збережений, він має виглядати справді автентично. Нам потрібно утримувати в належному стані існуючі пам'ятки архітектури, - говорить Олександр Чорнієвич. - У місті достатньо територій для будівництва, необхідно розвивати віддалені мікрорайони".

Нагадаємо, торік управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів за результатами тендера уклало угоду на 1,9 млн. грн. Мали відкоригувати генеральний план Хмельницького; розробити план червоних ліній магістральних вулиць та плани "Заріччя" і центральної частини міста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme