UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жителів Хмельниччини закликають бути обережними на льоду

Надзвичайники пропонують поради людям, що опинилися в екстримальній ситуації на замерзлій водоймі

Жителів Хмельниччини закликають бути обе…

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради пропонує заходи, необхідні кожній людині, яка може опинитися в екстремальній ситуації, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби міськради.

Потрібно знайти для початку стежку або сліди на льоду, подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць, взяти з собою палицю для того, щоб перевірити міцність льоду, в жодному разі не робити це ударом ноги, пошукати чи немає вже прокладеної лижні, якщо на лижах.

Кататися на ковзанах потрібно лише у перевірених та обладнаних місцях. Для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Підлідна ловля риби потребує особливого суворого дотримання, правил поведінки, що підтверджує багаторічний досвід не найщасливіших рибалок. Тож застереження: не пробивати поруч багато лунок; не збиратися великими групами в одному місці; не пробивати лунки на переправах; не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було; завжди тримати піл рукою міцну мотузку 12-15 метрів; дошку або велику гілку.

Якщо провалились на льоду річки або озера, то треба широко розкинути руки по краях пролому та утримуватися від занурення з головою. Намагатися не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись з льодового пролому, треба відкотитися, а потім повзти в той бік, звідки прийшли, і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають побігти і зігрітись, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтесь, поки не опинитесь в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилась людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко роздаючи при цьому руки. Дійте рішуче, не зволікайте - постраждалий швидко замерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам'ятайте - якщо не впевнені у товщині льоду, краще взагалі не виходити на лід.

Нагадаємо, що морози й сніг чекають Україну вже найближчими днями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme