ХАЕС перевірили щодо дотримання правил і норм з ядерної та радіаційної безпеки

Впродовж трьох днів інспектували роботу атомної станції представники двох державних установ

На Хмельницькій АЕС проходила з 10 по 13 квітня перевірка, передає Depo.Хмельницький за інформацією сайту підприємства.

Перевірку щодо дотримання у ВП ХАЕС вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки здійснювали представники Держатомрегулювання та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Члени комісії перевірили виконання вимог, зазначених в ліцензіях на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС, а також дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при впровадженні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Проінспектували і стан поводження з ядерним паливом на предмет відповідності нормам і стандартам з ядерної та радіаційної безпеки. Комісія звернула увагу на використання досвіду експлуатації та впровадження корегуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації та виконання заходів з управління старінням елементів і конструкцій та підготовки до довгострокової експлуатації енергоблоків. Крім того, серед напрямів роботи комісії була перевірка стану ядерної захищеності на ХАЕС.

Підсумовуючи результати перевірки, голова комісії, директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок - заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Борис Столярчук зауважив, що порушень ядерної та радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС не виявили, діяльність підприємства відповідає необхідним стандартам, нормам та правилам.

Нагадаємо, цими днями у місті-супутнику Хмельницької АЕС - Нетішині, відбулась попереджувальна акція протесту працівників станції, під час якої висловлювалось обурення несправедливим ставленням до нагальних проблем атомної енергетики та промисловості України з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький