ХАЕС добудовуватимуть у кредит

Довгостроковий контракт на експорт електроенергії з другого блоку Хмельницької АЕС стане заставою для отримання кредитних коштів
Depo.
12 серпня 2016 09:31
ФОТО: depo.ua
ХАЕС добудовуватимуть у кредит
ХАЕС добудовуватимуть у кредит

Електроенергія з другого блоку Хмельницької АЕС, згідно проекту "Енергетичний міст "Україна – ЄС", стане фінансовим інструментом добудови третього і четвертого блоків ХАЕС, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу НАЕК "Енергоатом".

 На  думку президента компанії Юрія Недашковського, враховуючи особливості балтійської інтеграції та наявну гібридну енергетичну систему Литви, невикористаний енергетичний потенціал в цьому регіоні може надовго бути перекритий російською експансією.

"Тому тільки негайна реалізація проекту дає Україні шанс швидкого і ефективного розвитку своїх енергетичних потужностей", - підкреслив Недашковський.

За його словами, довгостроковий контракт на експорт електроенергії з другого блоку ХАЕС буде служити фінансовим інструментом добудови третього і четвертого блоків ХАЕС як застава для отримання кредитних коштів без суверенних гарантій.

Голова "Енергоатому" повідомив учасникам Євразійського центру Атлантичної ради, що на сьогодні вже деякі країни виявляють принципову зацікавленість взяти участь у реалізації цього масштабного проекту як фінансові та технологічні інвестори.

"Сьогодні галузь потребує переоснащення та розвитку в нових ринкових умовах", - додав Недашковський.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький