ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Губернатор Хмельниччини "закріпився" в золотій серединці

За двома десятками критеріїв та статистичними даними порівняли роботу очільників областей

Depo.
19 червня 2017 13:41
ФОТО: depo.ua

Голова Хмельницької облдержадміністрації Олександр Корнийчук, як і торік, на 12 позиції в загальноукраїнському рейтингу очільників областей, що підготувала "ДС", повідомляє Depo.Хмельницький".

Рядок рівно посередині рейтингу зайняв Олександр Корнийчук (- 2 бали).

Хмельниччина за підсумками першого кварталу виявилася третьою знизу по динаміці будівництва, допустивши спад на 11,74. За підсумками чотирьох місяців результат ще гірший - падіння на 15,6% - друге місце знизу.

Також область третя знизу щодо прямих іноземних інвестицій на душу населення і четверта знизу за об'ємом експорту на одного жителя. Правда, ситуація з експортом починає виправлятися: в порівнянні з першим кварталом минулого року Хмельниччина поліпшила свої показники в 1,72 рази і завдяки цьому увійшла до трійки кращих за динамікою експорту.

Зокрема, експорт товарів в ЄС виріс в 1,34 рази і склав 42,8т загального об'єму товарних поставок за рубіж. А доля Росії скоротилася до 7,9%. На Індію тепер доводиться 7,2%, на Туреччину - 5,8%, на Єгипет - 5%, на Іран - 4,6%, на Білорусь - 3,8%, на Молдову - 3,7%, на Грузію - 3,6%, на Ізраїль - 2,6%.

Крім того, область увійшла до четвірки регіонів з найнижчою долею працівників, що отримують зарплату не вище за мінімальну, в п'ятірку - з найнижчою заборгованістю по зарплаті на одного працівника.

Порівнювалися показники мирних регіонів (без окупованого Криму і наполовину окупованого Донбасу) за перший квартал поточного року за 20 суспільно значимими критеріям.

Загалом же, й змінився загальний соціально-економічний фон в Україні.

Передусім помітний ефект дало підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Завдяки цьому реальна зарплата виросла в усіх регіонах. В середньому по Україні - на 19,3% першому кварталі і на 19,7% за підсумком січня-квітня порівняно з аналогічними періодами минулого року. Середньомісячна зарплата склала 6324 грн за січень-березень і 6407 грн за січень-квітень. Як наслідок, в цілому по Україні збільшився обіг роздрібної торгівлі на 3,1% першому кварталі і на 5,8% за підсумкам чотирьох місяців. Ця тенденція спостерігається в усіх мирних регіонах.

Найважливішим для перспектив економічного зростання стало збільшення в першому кварталі об'єму освоєних капітальних інвестицій в усіх регіонах, окрім чотирьох.

В цілому по Україні - на 21,4%. За той же час в 16 мирних регіонах з 23 виросла загальна площа прийнятого в експлуатацію житла. В середньому по Україні - на 9,3%. Будівельна продукція збільшилася в цілому на 19,4% першому кварталі і на 17,8% за підсумком чотирьох місяців. Зростання спостерігалося знову ж таки в 16 мирних регіонах з 23.

Ще один оптимістичний результат першого кварталу - зростання експорту товарів і послуг в усіх мирних регіонах, окрім Одещини. Середньо-український показник - приріст на 28% експорт товарів виріс на 34,4%, послуг - на 7%.

Протевпромисловостівсічні-березнівдев'яти, аза підсумкамисічня-квітня-вжев 11 мирнихрегіонах спостерігавсяспад. В середньомупоУкраїніпадіннясклало 0,7% і 2% відповідно. Очевидно, почалипозначатисянаслідки блокади, організованоюСеменченкомта йогоспівтоваришами.

Усільськомугосподарствіспадзафіксованийвсічні-березнів 13 мирнихобластяхз 22, авзапідсумками січня-квітня-в 14. ВціломупоУкраїні сільгоспвиробництвоскоротилосяна 0,8% закварталіна 0,3% за чотиримісяці.

Якщоцітенденціїзбережуться, тообіцянітемпизростання ВВПможутьбути зірвані.

Нагадаємо, торік Хмельниччина входила в двійку регіонів з найгіршою динамікою експорту (падіння на 21,3%), найменшим припливом прямих іноземних інвестицій на душу населення і найбільшим процентним відношенням працівників в неоплачуваних відпустках. Також область мала третє місце знизу за динамікою чисельності штатних працівників і п'яте знизу - за динамікою реальної зарплати.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері