UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Громадна реформа" на Хмельниччині: Вже повноцінно працює 33 тергромади

Минулої неділі, до вже працюючих, долучилися ще сім ОТГ, в яких провели вибори. Чекають перших виборів у ще трьох ОТГ, всього ж має бути сорок чотири

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
"Громадна реформа" на Хмельниччині: Вже…

В області завершується децентралізація в плані створення об'єднаних територіальних громад.

На Хмельниччині минулої неділі виборці робили свій вибір у семи об'єднаних територіальних громадах: Красилівській та Городоцькій міських ОТГ, Антонінській та Грицівській селищних ОТГ, Слобідсько-Кульчієвецькій, Олешинській та Солобковецькій сільських ОТГ.

Після виборів новостворені громади сформують власні виконкоми і зможуть оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію, а отже змінювати життя мешканців своїх територій на краще.

Об'єднані територіальні громади отримують фінансову і організаційну підтримку від держави, мають прямі відносини з Державним бюджетом, а також повноваження та джерела надходжень до бюджетів як у міст обласного значення.

Наразі на Хмельниччині вже створено 33 об'єднаних територіальних громади.

Центральна виборча комісія 24 грудня оголосила перші місцеві вибори у 6 нових територіальних громадах області. Обиратимуть депутатів та голів у Вовковинецькій селищній ОТГ, Смотрицькій селищній ОТГ, Жванецькій сільській ОТГ, Староушицькій селищній ОТГ, Крупецькій сільській ОТГ і Баламутівській сільській ОТГ.

Відтак, на Хмельниччині на кінець року буде 39 ОТГ із 44, які передбачені перспективним планом.

Чекають оголошення Центральною виборчою комісією перших виборів ще три тергромади: Шаровечківська ОТГ, Деражнянська міська ОТГ; Михайлівську ОТГ.

Моніторинг реформи децентралізації, який проводить Мінрегіон, вивів Хмельниччину на перше місце в цих процесах.

"Перша п'ятірка у рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області", - наголосив нещодавно віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Уряд цієї осені схвалив план заходів з активізації реформи децентралізації щодо активізації реформування місцевого самоврядування та державної підтримки процесу об'єднання територіальних громад.

Проект розроблено у розвиток Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік та Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Планом чітко визначені відповідальні виконавці та строки виконання заходів, а до завершення поточного року має бути розроблено низку законопроектів.

"Зокрема, законопроекти щодо державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам; розширення повноважень сільських та селищних рад ОТГ з питань соціального захисту дітей; передачі органами виконавчої влади повноважень місцевому самоврядуванню; затвердження переліку та складу госпітальних округів областей", - каже Геннадій Зубко.

Уряд також планує забезпечити супровід у ВРУ законопроектів щодо функціонування районних рад, розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами, служби в органах місцевого самоврядування, регулювання містобудівної діяльності, наближення до громадян адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Нагадаємо, в середньому на одного жителя ОТГ Хмельниччини припадає 1069 грн власних доходів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme