Громаді Ярмолинецького району повернули земель на 200 тис. гривень

Одна з сільрад з порушенням законодавства передала наділ в оренду

За втручання прокуратури територіальній громаді повернули земельну ділянку вартістю близько 200 тис. гривень, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби прокуратури області.

Городоцькою місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при використанні землі сільськогосподарського призначення загальною вартістю близько 200 тис. грн. на території Ярмолинецького району.

Установлено, що в листопаді минулого року Баранівська сільська рада на підставі договору оренди земельних ділянок передала у строкове користування одному із приватних підприємств землі комунальної власності загальною площею 6,5 га.

Водночас, в порушення вимог чинного законодавства земельні ділянки передали в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без проведення земельних торгів та без розробки технічної документації з нормативної грошової оцінки.

З метою припинення вказаних порушень місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення сесії сільської ради, визнання договору оренди землі недійсним.

Господарський суд Хмельницької області позовні вимоги прокурора задовільнив в повному обсязі, а недобросовісного землекористувача зобов'язано повернути територіальній громаді земельні ділянки.

Нагадаємо, аграрій з Хмельниччини користувався майже 200 га землі ліцею безкоштовно. Через суд прокурорам вдалося "відвоювати" наділ і повернути Волочиському промислово-аграрному ліцею.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький