Громади Хмельниччини отримали понад 5 мільярдів гривень податків

Найбільшу частку доходів місцевих громад утворює податок на доходи фізичних осіб

З початку року у розпорядження громад області надійшло понад 5 мільярдів гривень, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ДФС області.

Впродовж 11 місяців поточного року завдання органів місцевого самоврядування забезпечено на рівні 110%, додатково надійшло 513 мільйонів гривень. У порівняння з відповідним періодом минулого року темп росту надходжень склав 122%, у грошовому виразі це становить 823 мільйони гривень.

Найбільшу частку доходів місцевих громад утворює податок на доходи фізичних осіб, якого спрямовано у сумі 3,3 мільярда гривень. Малий бізнес краю забезпечив сплату єдиного податку в розмірі 788 мільйонів гривень. Також однією із важливих складових формування доходів громад стала плата за землю, рівень яка досягла позначки у 567 мільйонів гривень.

"Показово, що завдяки чіткому і прозорому адмініструванню податків забезпечуються сталі надходження до місцевих бюджетів Хмельниччини за усіма бюджетоутворюючими показниками. Водночас системний бюджетний процес у забезпеченні доходів громад є закономірним результатом активної співпраці з громадами на тлі процесу децентралізації," - розповідає заступник начальника управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Хмельницькій області Вікторія Орловська.

За її сподіваннями, взаємодія з керівниками місцевого самоврядування і надалі буде продуктивною, особливо у вирішення питань легалізації праці. Адже фінансовий стан громад значною, а подекуди визначальною мірою, залежить від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, цьогоріч на 160 підприємствах Хмельниччини платили зарплату з порушеннями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький