Громада Старокостянтинова готова боротися за закриття акумуляторного заводу у будь-який спосіб

На мітингу під мерією кілька сотень містян вимагали врегулювати питання забруднення заводом повітря і грунту
Depo.
30 вересня 2016 10:03
ФОТО: depo.ua
Громада Старокостянтинова готова боротися за закриття акумуляторного заводу у будь-який спосіб
Громада Старокостянтинова готова боротися за закриття акумуляторного заводу у будь-який спосіб

Днями кілька сотень жителів Старокостянтинова зібралися на "екологічний" мітинг, передає Depo.Хмельницький.

Як пише Перша міська, до вічайдушногоо кроку людей довела байдужість керівництва міської ради у питанні закриття екологічно-небезпечного виробництва.

Мова, як завжди, про місцевий акумуляторний завод, який працює з порушенням екологічних норм, чим спричиняє забруднення середовища і становить загрозу для здоров'я старокостянтинівців.

Люди принесли під мерію шини і вимагали негайної реакції з боку контролюючих органів.

На мітингу були присутні громадські активісти, депутати місцевої ради.

"Саме місцева влада повинна захищати мешканців міста і дбати про їхню екологічну безпеку. Жодні економічн показники не є виправданням того, що під загрозу поставленне життя людей. Ніхто не поверне здоров'я тим людям, які сьогодні п'ють брудну воду і дихають забруненим повітрям", - звернувся до людей депутат Олександр Афанасьєв.

Мер Старокостянтинова Микола Мельничук, втім, не вважає, що завод несе загрозу для здоров'я містя. Як приклад наводить те, що у Дніпрі чотири таких виробництва працюють на повну потужність у центрі міста і ніякої загрози не становлять.

Питання пообіцяв врегулювати на сьогоднішній сесії міськради.

Громадські активісти, у свою чергу, закликали жителів міста прийти на засідання сесії, аби проконтролювати процес.

Нагадаємо, 15-19 серпня цього року Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області провела позапланову перевірку ТОВ "Мегатекс Індастріал" при здійсненні господарської діяльності з виробництва акумуляторних батарей. Перевірка встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 разів більше норми. За це підприємство сплатило 26 тисяч гривень штрафу.

Скандал розгорівся з новою силою після екскурсії депутатів міськради на акумуляторний завод. Тоді й ініціювали проведення позачергової сесії, яка так і не прийняла ніякого звернення щодо перевірки діяльності підприємства.

Депутати місцевої ради намагались самотужки вплинути на роботу виробництва, втім, щоразу наражалися на спротив директора заводу.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт