На Хмельниччині "штампують" фейкових кандидатів

Значна частина кандидатів від УКРОПу ні сном, ні духом не відають про своє балотування в депутати тергромад

Depo.
17 жовтня 2017 08:07
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині "штампують" фейкових кандидатів

На Хмельниччині далеко не всі кандидати від УКРОПу знають, що беруть участь у виборах до рад тергромад, що мають відбутися 29 жовтня.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА встановили, що частина кандидатів від "Українського об'єднання патріотів - УКРОП" на виборах у деяких громадах Хмельницької області не подавала заяв для реєстрації їх кандидатами.

Так, Олешинська ТВК кандидатами в депутати сільської ради ОТГ зареєструвала Тараса Лейбенка, Альону Маримонську, Наталію Лису та Володимира Огойка. Однак, за словами цих осіб, з приводу участі у виборах з ними ніхто не контактував, вони не підписували жодних заяв про згоду на балотування, не подавали декларацій, фотографій та копій документів, тож взагалі здивовані, що є кандидатами.

До Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ балотуватимуться Леонід Бриндіков, Тетяна Козік та Олексій Іваненко. Ці "кандидати" також не зналипро свою участь у виборах. Ніхто з них не писав відповідної заяви, не подавав фотографій, копій документів та декларації про доходи.

На виборах до Городоцької міської ради ОТГ зареєстровані Любов Новікова, Ігор Салабай, Наталія Сопілко, Олександр Хоманець та Ярослав Шустер. Ці кандидати також не погоджувалися балотуватися і не надавали жодних документів, а про свою участь у виборах дізналися від представників ОПОРИ.

У поданнях до ТВК в частини з перелічених кандидатів вказані номери телефонів з помилками, зазначене неактуальне місце роботи (станом на 2015 рік).

Одна кандидатка зауважила, що її фото і декларація використані з виборів 2015 року. Інша повідомила, що взагалі не може брати участі у виборах, оскільки перебуває за кордоном, де оформляє документи на постійне місце проживання.

В ОПОРІ кажуть, що усіх цих кандидатів об'єднує один факт: у 2015 році вони були кандидатами в депутати від "Українського об'єднання патріотів – УКРОП" до Хмельницької міської ради.

Як відзначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, заяви на згоду кандидатів балотуватися та декларації кандидатів, які додаються до подання на реєстрацію кандидатів належать до виборчої документації, таким чином їх підроблення має ознаки злочину передбаченого ч. 2 статті 158 КК України.

Підроблення виборчих документів карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Нагадаємо, 29 жовтня відбудуться вибори у семи територіальних громадах області.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері