Готувати українських бійців допомогають 14 країн-партнерів

Українська армія незабаром має стати повністю сумісною з арміями країн НАТО

Готувати українських бійців допомогають…

ЗСУ поступово готується до загального переходу у сфері підготовки й навчання на стандарти НАТО, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Збройні Сили України активно впроваджують стандарти підготовки армій країн Північноатлантичного альянсу.

Процес триває відповідно до Стратегічного оборонного бюлетеня та в рамках реалізації Плану дій щодо впровадження оборонної реформи у 2016–2020 роках. Україна передбачає набуття силами оборони до кінця 2020 року визначених оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей, зокрема повної сумісності з арміями країн НАТО.

Це, своєю чергою, передбачає загальний перехід українського війська у сфері підготовки й навчання на стандарти НАТО.

Найяскравішим прикладом цих процесів є новостворені Сили спеціальних операцій.

Вже торік налагодили й відпрацювали відбір і підготовку особового ССпО за стандартами НАТО в рамках кваліфікаційного курсу спеціальних операцій із залученням інструкторів зі США, Латвії, Литви, Естонії, Великої Британії.

З особовим складом низки підрозділів ССпО було проведено спеціалізовані "Курси тактики малих підрозділів" у рамках роботи Об'єднаної багатонаціональної тренувальної місії Альянсу "Україна". Досить успішно пройшов і цикл командно-штабних та тактико-спеціальних навчань і тренувань з органами управління та частинами ССпО відповідно до процедур в арміях країн НАТО.

Загалом в ЗСУ на сьогодні реалізується низка широкомасштабних проектів. З-поміж них: підготовка у Високомобільних десантних військах (ВДВ) бойової батальйонної групи за програмою "Страйкер"; пілотний проект на базі однієї з механізованих бригад бойового злагодження, під час якого на всіх рівнях та етапах підготовки з'єднання впроваджуються стандарти, адаптовані до стандартів НАТО.

Це має стати своєрідним шаблоном для подальшого реформування системи підготовки військ і в інших частинах та з'єднаннях українського війська.

Українські військові здобувають не тільки знання з методики підготовки своїх західних колег, а й практичний досвід із цього питання.

За словами начальника Генштабу ЗСУ генерала армії України Віктора Муженка, торік за стандартами Альянсу було підготовлено п'ять підрозділів рівня батальйону.

У процесі реформування системи підготовки українського війська активну участь беруть не тільки Альянс і США як одна з держав-ініціаторів підтримки України (до 400 військовослужбовців-інструкторів на ротаційній основі), а й окремі країни НАТО на двосторонній основі.

Цьогоріч буде підготовлено 5000 військовослужбовців України за стандартами НАТО - це нова мета тренувальної місії Великої Британії в Україні. До слова, англійці вже підготували за стандартами Альянсу близько 2,5 тис. українських військовослужбовців.

Не менш амбітною нині видається військова навчально-тренувальна місія Канади в Україні. Майже 200 військовослужбовців з канади проводили військові навчання та підготовку українських військовослужбовців. Канадські військові експерти перебувають в Україні як на постійній, так і на періодичній основі. Приміром, навчання з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів, утилізації боєприпасів, навчання військової поліції, медиків, навчання з безпеки польотів та оновлення системи військової логістики. Ця місія триватиме до березня нинішнього року.

Відновилася участь підрозділів ЗСУ в Процесі планування та оцінки сил Альянсу, у Концепції оперативних можливостей та Силах реагування НАТО. На сьогодні до цих заходів залучено 13 армійських підрозділів.

Готують і інструкторський склад з-поміж українських військовиків. Минулоріч за різними програмами та спеціальностями відповідним чином підготували понад 700 інструкторів.

Загалом допомогу в навчанні та підготовці військ за стандартами Альянсу сьогодні Україні надають 14 країн-партнерів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme