UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Готуємо санки: Посадовці Хмельниччини підвели підсумки опалювального сезону

Заборгованість підприємств комунальної тепло­енергетики за природний газ сягнула 820,1 млн гривень. За минулий період опалювального сезону заборгованість за спожитий природний газ збільшилася на 362,2 млн гривень

Готуємо санки: Посадовці Хмельниччини пі…

Опалювальний сезон в області було розпочато 05 жовтня 2018 року, у першу чергу, у лікарнях, дитячих садочках та школах. На 24 жовтня стовід­сотково опалювалося і житло. Загалом позитивно окреслили в ОДА на черговій колегії хід минулого опалювального сезону, передає Depo.Хмельницький.

Лише у місті Шепетівка опалювальний сезон розпочався із запізненням – 14 листопада 2018 року. І весь час тут існувала загроза його зриву через борги за спожитий природний газ ТОВ “Шепетівка Енергоінвест”.

На 1 квітня 2019 року заборгованість підприємств комунальної тепло­енергетики за природний газ, з урахуванням боргів минулих періодів, становить 820,1 млн гривень. За період опалювального сезону заборгованість за спожитий природний газ збільшилася на 362,2 млн гривень.

Водночас, на підприємствах комунальної теплоенергетики обліко­вується 582,3 млн грн або 71% бюджетної заборгованості, з яких 534,8 млн грн – різниця в тарифах, 19,2 млн грн – заборгованість за послуги теплопостачання установ, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, 28,3 млн грн – невід­шкодовані пільги і субсидії. У разі відшкодування бюджетних боргів заборго­ваність за природний газ зменшиться до поточних боргів і становитиме 237,7 млн гривень.

Цьогоріч рівень розрахунків за спожитий природний газ підприємств комунальної теплоенергетики становить 71,5%. Кращий рівень роз­рахунків забезпечували Білогірське КП “Тепломережа” (132%) та Ярмоли­нецьке КП “Теплокомуненерго” (104,1%), Волочиське КПТМ (84,9%), КП “Південно-Західні тепломережі” (78,3%), МКП “Хмельницьктеплокомун­енерго” (87,87%). Найгірше розраховувалися ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” (26,3%), КП ТМ Дунаєвецької міської ради (25,2%) та Старокостянтинівське КП “Тепловик” (55,4%). Борг цих підприємств становить 145,8 млн грн, 8,6 млн грн та 68,4 млн грн, відповідно.

Рівень розрахунків підприємств водопровідно-каналізаційного господар­ства за електроенергію за січень-лютий 2019 року становить 108,9%. Борг за електроенергію на 1 березня 2019 року – 12,1 млн гривень. При цьому сума невідшкодованої різниці в тарифах сягає 178 млн грн та у 14,7 раза перевищує борги за електроенергію.

Згідно з чинним законодавством тарифи на теплову енергію для кому­нальних підприємств встановлюються рішеннями органів місцевого самовря­дування. Лише тарифи для мешканців міст Хмельницький і Кам’я­нець-Поділь­ський встановлено постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У поточному році тарифи на теплову енергію зросли для мешканців міст Хмельницький – на 21,2%, Кам’янець-Подільський – на 19,9%, Славута – на 23,8%, Старокостянтинів – на 29%, Шепетівка – на 34,8%, Волочиськ – на 19,9%, Ізяслав – на 32,2% і Полонне – на 42,8%. На 1 квітня 2019 року найвищий тариф для населення у містах Шепе­тівка (2127,87 грн/Гкал), Волочиськ (1856,59 грн/Гкал), Полонне (1747,90 грн/Гкал) та Старокостянтинів (1747,57 грн/Гкал).

На сьогодні найнижчий тариф для мешканців міста Красилів (1356,16 грн/Гкал) та селища Понінка (1203,5 грн/Гкал).

Основною проблемою галузі є те, що переважна більшість її підприємств збиткові. Встановлення збиткових тарифів на послуги, постійне недофі­нансу­вання і накопичення дебіторської заборгованості з різниці в тарифах, несвоє­часне відшкодування пільг і субсидій призвело до того, що основні фонди водопровідно-каналізаційного, теплового та житлового господарств зношені від 30% до 70%, і оновити їх без залучення інвестицій практично не можливо. Це можуть бути кошти ДФРР, кошти на розвиток інфраструктури тери­торіальних громад, на соціальний розвиток тощо.

За минулий опалювальний сезон не зафіксовано жодного випадку відключення спожи­вачів від систем теплопостачання на тривалий час з технічних причин. Незначні аварії на місцях оперативно ліквідовувалися.

Підготовку до наступного опалювального сезону 2019/2020 року необхідно розпочати невідкладно. Наразі підприємства житлово-комунального госпо­дарства області на підставі аналізу стану проходження минулого опалю­вального сезону, відповідних обстежень тощо вже розробили плани заходів з підготовки до нового опалювального сезону.

Першочерговими завданнями у тепловому господарстві є ремонт коте­лень, заміна котлів та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньо ізольовані труби, створення запасів па­лива на початок опалювального сезону та стовідсоткове забезпечення усіх споживачів тепла засобами комерційного обліку.

У водопровідно-каналізаційному господарстві – це підготовка водопровід­них та каналізаційних мереж, водопровідних каналізаційних насосних станцій, очисних споруд, свердловин та водозаборів.

Особливу увагу традиційно звертатимуть назаклади соціаль­ної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, по­крівель, встановлення енергозберігаючих вікон, ремонт внутрішньобудин­кових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання спо­живання теплової енергії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme