UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині взялися до охорони пам'яток, яких в області більше 4,5 тисяч

Децентралізація внесла корективи - на часі переукладання всіх охоронних договорів на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Хмельниччині взялися до охорони пам'я…

Хмельниччина володіє безцінними пам’ятками культурної спадщини, серед яких замки, фортеці, храми, житлова архітектура, давні городища, природні ландшафти – загалом більше 4,5 тисячі пам’яток та об’єктів.

В області майже 70% пам’яток потребують проведення реставраційних робіт, передає Depo.Хмельницький за інформаціює пресслужби ОДА. Найбільш загрозливим моментом для пам’ятки є розпочаті, але не закінчені реставраційні роботи у селищі Антоніни, с. Сутківці, м.Старокостянтинів, с.Тихомель, м.Камянець-Подільський.

В облдержадміністрації відбулася нарада з представниками силових структур області, на якій обговорили проблеми збереження та ефективного використання об’єктів культурної спадщини, внесення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, профілактику правопорушень на пам’ятках та дотримання власниками об’єктів культурної спадщини режимів їх використання.

У зв’язку з децентралізацією і створенням нових територіальних громад відбулася зміна власників об’єктів, що потребує переукладання усіх охоронних договорів на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини. Як наслідок, пам’ятки культурної спадщини потерпають від проведення незаконних робіт, заміни елементів або повністю пам’ятних знаків на пам’ятках історії, самовільної зміни конструкцій будинків, недотримання режимів використання пам’яток, проведення будівельних робіт без погодження з органом охорони культурної спадщини чи відсутності проектної документації.

І найбільшою проблемою, кажуть, у цій ситуації є те, що для виготовлення охоронної документації необхідно кошти, адже один комплект документації коштує орієнтовно 12 тисяч гривень.

Крім цього, пам’ятки археології страждають від "чорних археологів", які нищать їх, забираючи з контексту історичні предмети та артефакти. Довести, що такі люди працюють незаконно, важко, також складно довести, що вони знайшли археологічні предмети, адже обшуки на місці не дозволяються.

Нагадаємо, на Хмельниччині здають в оренду одне з семи "туристичних чудес України".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme