Героя України Олександра Петраківського доставили до Києва

У Київському військовому госпіталі роблять діагностику стану спецпризначенця Петраківського та визначаються з подальшим лікуванням
Depo.
30 червня 2016 11:01
ФОТО: depo.ua
Героя України Олександра Петраківського доставили до Києва
Героя України Олександра Петраківського доставили до Києва

Важкопораненого Героя України спецпризначенця майора Петраківського доставили з Польщі до Києва, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

За словами батька 29 червня сина переправили літаком Повітряних сил Збройних сил до Києва. Зараз у сина взяли аналізи й проводять обстеження організму.
"Міноборони направило звернення до посольств Німеччини, США, Японії, Італії, Франції та Естонії з приводу залучення фахівців цих країн до діагностики та складання плану лікування Олександра. Після цього вирішать, куди його відправлятимуть на реабілітацію. Питання під особистим контролем міністра оборони. Мене радує, що справу мають вирішити не через місяці, а через 7-10 днів. Шанси, що Олександр може стати на ноги, - великі", - розповідає Петро Петраківський.

Нагадаємо, що 20 липня 2014 року група спецпризначення, якою керував Петраківський, потрапила у засідку. Олександр дістав важке поранення в голову, але попри це забезпечив передислокацію колони з технікою поблизу луганського аеропорту.

Вже в тилу через медичну помилку стан Петриківського значно ускладнився. Йому у військовому шпиталі – ввели занадто велику дозу наркозу, через що зупинилося серце, а трубку для дихання встановили у стравохід. Два роки поспіль Олександр Петраківський був у комі. Відтоді родина постійно збирає кошти на продовження лікування і реабілітацію Героя України за кордоном і навіть виставила на продаж його нагороду Героя України. У червні 2016 року в питання втрутилася Адміністрація Президента, яка обіцяє допомогти з лікуванням.
Раніше Кабінет Міністрів розглядав питання про виділення не менше 700 тисяч доларів для лікування пораненого спецпризначенця в одній з кращих клінік США - Memorial Hermann в Х'юстоні. Цю клініку знайшов його батько, бо в Україні такі операції не роблять.
Щоб зібрати гроші на лікування, рідні навіть виставили на продаж "Золоту Зірку", – орден сина, отриманий за мужність.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький