Габінет погрожує Симчишину забрати інфекційну лікарню

На Хмельниччині міська лікарня – єдининий аналогічний заклад, який виконує ще й функції обласної. Епідемія коронавірусу загострила проблему фінансування закладу

Остап Калита

Про це заявив на черговому брифінгу голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, передає Depo.Хмельницький.

Губернатор розповів про створення спеціальної групи, яка мала б розв'язати фінансові проблеми міської інфекційної лікарні, що стала базовою у лікуванні COVID-19. І напередодні зібралися заступник голови ОДА, директори департаментів охорони здоров’я та фінансів Хмельницької ОДА, зі сторони лікарні – головний лікар, зі сторони Хмельницької міської ради – заступник мера та керівник управління охорони здоров'я.

"Мене обурила позиція міської влади у тому, що проблеми інфекційної лікарні – це не проблема міської влади. Більше того, було сказано, дослівно "заберіть звідти не хмельничан і ми будемо цю проблему вирішувати, - каже Габінет. – Я думаю, що поділ людей на хмельничан і не хмельничан – далеко заведе."

Голова ОДА називає це непрофесіоналізмом посадових осіб виконавчих органів Хмельницької міської ради і вже ініціював процедуру передачі цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Хмельницька інфекційна лікарня" Хмельницької міської ради в обласну власність.

Дмитро Габінет розповів, що лише 30 квітня отримав лист про те, що лікарня недоотримала понад 750 тисяч гривень на виплату заробітної плати: "Я одразу прийняв рішення про скликання робочої групи, хоча заклад не є в підпорядкуванні Хмельницької облради та не є в сфері відання Хмельницької ОДА. Всі організаційні дії та забезпечення, згідно чинного законодавства – це зона відповідальності органу місцевого самоврядування, у власності якого ця лікарня знаходиться. А саме – Хмельницької міської ради."

А ще наголосив, що за лютий-квітень з державного та обласного бюджетів, а також за допомогою соціально-відповідального бізнесу для потреб Хмельницької міської інфекційної лікарні було спрямовано понад 10 млн грн. Згадав і про медичну субвенцію у розмірі 114 900  грн для виплати 300% надбавки до заробітної плати у березні.

"Якщо міська влада відмовиться від такого сценарію, тоді ми розпочнемо процес зі створення в рамках Хмельницької обласної лікарні інфекційного відділення, яке забезпечить потреби області, - пригрозив губернатор. – Це, звичайно, потребуватиме певного часу. Тому, аби покрити нагальну потребу у коштах в інфекційній лікарні, ОДА звернулась до облради для виділення на позачерговій сесії необхідної суми. Якщо це не може зробити власник лікарні – Хмельницька міська рада, це зробимо ми".

Нагадаємо, у медиків, що лікують хворих з COVID-19 у Хмельницькому, немає потрійного окладу, лише є муніципальна надбавка. НСЗУ, яка тепер фінансує заклади другого рівня надання медпослуг, виділила на зарплату інфекціоністам суму із зарплатним дефіцитом в 750 тис. грн. І це з розрахунку старих окладів.

Губернатор же гарантував доплати, проте, як ці виплати здійснюватимуться і коли – не уточнив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький