G-Museum: У Городку відкрили інноваційний музей
Музей працюватиме одночасно у декількох напрямках і вже готовий приймати відвідувачів
Історичною подією у Городку називають відкриття історично-краєзнавчого музею - його сучасну будівлю, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Городок.City ".
"Музей поєднує в собі минуле, сьогодення і майбутнє. І, власне, на майбутньому ми робимо головний акцент," — зауважив начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Олег Федоров.
Тут можна дізнатись про історію краю від древніх часів, від макету Сарматського моря до сьогодення, мирного і воєнного, побачити єдину у світі воскову фігуру всесвітньо відомого земляка, видатного вченого-мікробіолога С. М.Виноградського, макет його лабораторії, а поруч - сучасні лабораторні прилади. Багато старовинних документів, викопних раритетів, унікальних знахідок, фотосвітлин, на яких дехто впізнає себе чи своїх знайомих.
На базі музею набирають обертів три соціальних проєкти: G-club, G-school та G-hub. Вони спрямовані на розвиток творчої молоді, яка зацікавлена в отриманні знань з природничого напряму, консолідації в одному просторі тих, хто цікавиться особистістю Виноградського, а також створення умов для розвитку інноваційних проєктів і стартапів студентської молоді.
Особлива увага у музеї спрямована на історичну постать світового масштабу, відомого вченого, мікробіолога Сергія Виноградського, який був останнім поміщиком Городка. У музеї зберігається унікальна експозиція — єдина у світі воскова фігура вченого.
Для зручностей для відвідувачів, світла і звуків місцевої фауни. Окремо подбали про людей з особливими потребами - для них діє ліфт.
Окремий поверх призначений для проведення тимчасових виставкових експозицій, ще вище - зал з прекрасною панорамою міста для засідань і конференцій науковців і дослідників. Загалом музей має чотири поверхи. На першому розміщена філія музею органів внутрішніх справ. На другому — експозиції, у яких висвітлена історія Городоччини від Сарматського моря до сьогодення. На третьому поверсі обладнана велика зала для виставок сучасних митців. А на четвертому — лабораторія і ще одна зала, з чудовою панорамою міста. Саме тут навчаються юні городоччани.
Місцеві запевняють, музей сучасний, унікальний, єдиний у своєму роді (по всій Україні) науково- дослідницький, мистецький, навчальний, історичний і сучасний центр, музей, аналогів якому немає ніде.
Нагадаємо, у Музеї мініатюр в Кам'янці тепер буде 18 замків.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький