Француз створив інтерактивне Дерево Життя

Французький еволюційний біолог Дамьен де Вьен з Ліонського університету створив Lifemap

Француз створив інтерактивне Дерево Житт…

Перше інтерактивне Древо Життя, де всі живі істоти на одній схемі створив французький біолог Дамьен де Вьен (Damien M. de Vienne), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Sundaynews".

Lifemap - не має аналогів, це -  інтерактивна карта всіх відомих видів живих істот на Землі, існуючих і вимерлих .

Користуватися їй може будь-хто.

Дамьен де Вьен об'єднав сучасні способи візуалізації інформації. Він розробив Lifemap - платформу, на якій з'явилося Древо Життя (Tree of Life), в якому на даний момент міститься інформація про 802 639 (у версії для широкої аудиторії) видах, існуючих і вимерлих.

Перше інтерактивне Древо Життя складається з трьох основних груп (доменів), Перший домен - археї, одноклітинні організми, які не мають ні ядра, ні інших органел: в Дереві зараз є 3733 виду архей. Друга - бактерії (277 426 видів), третя - еукаріоти, тобто організми, в клітинах яких є ядро ​​(521480 видів).

До таких належить безліч живих істот від мухомора до людини.

Француз створив інтерактивне Дерево Життя - фото 1

На всі вузли дерева можна натиснути, щоб отримати детальну інформацію. У рядок пошуку можна вводити англійське або латинська назва виду або іншого таксона. За допомогою команди View full ancestry можна простежити еволюційну історію обраного виду, а заповнивши другу пошуковий рядок, можна знайти найближчого загального предка будь-яких двох видів, що відносяться до одного домену. При цьому система видає повний клікабельним список всіх предків обох видів аж до найближчого спільного.

Француз створив інтерактивне Дерево Життя - фото 2

Древо Життя існує в трьох варіантах. Версія для широкої аудиторії (Lifemap general public) включає можливість додавати в опису видів зображення і посилання на статті у Вікіпедії, а якщо відповідної статті немає, користувачеві пропонується її створити.

Версія Lifemap NCBI містить всю таксономию за даними NCBI і оновлюється раз на тиждень. Клікнувши на потрібний вузол дерева, користувач отримує додаткові відомості про кількість видів в Таксоні, посилання на веб-сторінку NCBI з описом таксона і можливість завантажити відповідну ділянку древа. При бажанні в цій версії можна створити додатковий шар і в ньому показати всі види зазначеного таксона, геном яких вже секвенирован.

Третя версія називається Lifemap OTOL (Open Tree of Life). Вона створена для науковців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme