Ферму для вирощування овочів та салатів вдома придумали винахідники

Американські науковці створили нанопристрій за розмірами маленького холодильника

Ферму для вирощування овочів та салатів…

Фахівці з Технологічного інституту Джорджії, США створили автоматизовану систему вирощування овочів і салатів вдома практично за пару тижнів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на modern farmer.

На вибір пропонуються різноманітні овочі, такі як редис, капуста, салат латук, а також трави: базилік, чебрець, кінза.

За один раз "Наноферма" може виробити близько 340 грам латуку, або близько 100 грам базиліку. Завдяки світлодіодним світильникам, які забезпечують найбільшу кількість денного світла, овочі достигають від 2-4 тижнів.

Автори розробки Руван Субасінгхе і Алекс Вайс переконані, що овочі споживач отримує в продуктових магазинах, які як правило, долали величезний шлях, щоб дістатися до полиці магазину. Відтак, є не завжди свіжими. Вони об'єднали свої зусилля.

"Ми вирішили дати можливість людям вирощувати їх власну їжу у себе вдома," -говорить Субасінгхе.

У спеціальних пластинах, виконаних з декількох шарів тканини і паперу, містяться насіння рослин, а також поживні речовини, які традиційно використовуються в гідропоніці, такі як азот, фосфор, калій. Пластини поміщають в спеціальні резервуари з водою, після чого відправляють в спеціальну скриньку. Все це й називається "Нанофермою".

Для того, щоб запустити процес вирощування овочів, слід вибрати режим, відповідний окремому виду рослини, і натиснути кнопку пуск. На панелі управління засвітиться лампочка, яка сповістить, що посаджені культури підросли. Вже за два тижні можна збирати овочі або різні види салатів.

Пластини ж, після використання, біологічно розкладаються.

Орієнтовна вартість "Наноферми" $ 400, пластин - $ 8. Але в продажу ферма з'явиться тільки в кінці 2017 року, оскільки на даний момент створено тільки бета-версія. За словами розробників, після того, як будуть затверджені всі зразки деталей, з яких складається "Наноферма", вони відразу ж приступлять до масового виробництва ферми.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme