ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фермери Хмельниччини підтримують протест проти відкриття ринку землі

Понад 500 фермерів з усієї України влаштували в центрі Києві демонстрації проти відкриття ринку землі.
Depo.
12 жовтня 2015 13:01
ФОТО: depo.ua
Фермери Хмельниччини підтримують протест проти відкриття ринку землі
Фермери Хмельниччини підтримують протест проти відкриття ринку землі

Як повідомляе Depo.Хмельницький із посиланням на Подільську інтернет-газету, спочатку принесли під Кабмін гарбуза, за "якісну" роботу уряду, а далі рушили до Верховної ради.

Торгувати потрібно збіжжям, а не землею - пояснюють мітингувальники. Приводом для протесту стала нещодавня заява уряду щодо експерименту – виставляти на продаж з аукціону державні землі. Крім того, 1 січня закінчується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Аграрії вимагають від депутатів продовжити його дію.

"Знімати мораторій не можна поки не буде закінчена війна, поки не буде створено передумов для справедливого ринку землі. У нас немає ні законодавчої бази, ні сформованої ціни на землю" - пояснює Сергій Гайдай, заступник голови Аграрної партії України. За його словами, люди зараз доведенні до такого зубожіння, що готові продавати свої наділи і за 10 тисяч гривень за сотку, тобто в десятки, а то сотні разів дешевше реальної вартості.

Аграрії передали народним обранцям своє звернення, в якому описали ризики, які несе відкриття ринку землі в нинішніх умовах та обґрунтували необхідність прийняття закону, який продовжить мораторій на продаж землі ще на 10 років.

Про акції протесту читайте на khm.depo.ua.