Фермер на Хмельниччині незаконно господарював на 100 га землі

Правоохоронці через суди припинили неправомірне користування землею і повернули її держпідприємству

За втручання прокуратури Хмельниччини припинено неправомірне використання фермерським господарством земель державної власності вартістю понад 4,8 млн грн на території Новоушицької ОТГ, повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

Встановлено, що між державним підприємством, якому для проведення сортовипробування у постійне користування передано 104 га землі, та фермерським господарством укладено договір на виконання робіт по вирощуванню сільськогосподарської продукції.

"Незважаючи на те, що держпідприємство входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, правочин відбувся без відповідного погодження органу центральної влади, за відсутності на те відповідних підстав та повноважень, – розповідають правоохоронці. – Крім того, виявлено, що цей правочин є удаваним та сторонами його вчинено з метою приховування орендних відносин, що реально виникли між ними."

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказаного договору недійсним з припиненням його дії на майбутнє.

Під час судового розгляду позову відповідачами договірні відносини розірвано та неправомірне використання землі вартістю понад 4,8 млн грн припинено. Разом з тим, рішенням Рівненського апеляційного господарського суду підтверджено незаконність вказаного договору та його визнано недійсним з моменту укладення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький