Енергоефективністю мають займатися на місцях, а уряд встановлює лише рамки

Журналістам окреслили проблеми з модернізацією в умовах децентралізації
Depo.
26 вересня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua
Енергоефективністю мають займатися на місцях, а уряд встановлює лише рамки
Енергоефективністю мають займатися на місцях, а уряд встановлює лише рамки

Статегія енергоефективності та якісне її виконання, на думку словацького представника Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Карела Хірмана, має стати першочерговим завданням на місцях, повідомляє Depo.Хмельницький.

Зустрічаючись із регіональними ЗМІ, Карел Хірман ділився досвідом Словаччини в проходженні реформування комунального господарства та тарифоутворення.

"Розробити програму, публічно її обговорити, ефективно втілити - таке завдання муніципалітетів, - переконаний він. - Нажаль, в основні комунальні мережі не ремонтували і не інвестували в них більше 20 років. А ми всі знаємо, що житло просто розвалиться, якщо його не відновлювати час од часу".

А ще експерт переконаний, що без підвищення тарифів тут просто не обійтися. Каже, що в світі багаті країни ті, де ціна справедлива, а не найдешевші тарифи. Там не оплачують втрати чи прибутки приватних компаній, зате забезпечують якісні гарантовані послуги.

"Ми починали модернізацію в 90-х, - розповідає Хірман. - Тут головним було дотриматися нормативів, щоб все було сертифіковано. Не було просто, бо підходили максимально індивідуально. Найпозитивнішу роль зіграли ОСББ. Я б сказав, ключову роль".

Нагадаємо, на зустрічі з регіональними ЗМІ очільник НКРЕКП Дмитро Вовк також підкресливроль саме місцевого самоврядування у формуванні комунальних тарифів.

За словами Дмитра Вовка, в Україні мережі інфраструктур подачі води, газу, тепла катастрофічно зношені.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт