Експортери Хмельниччини цьогоріч відправили за кордон близько мільйона тонн товарів

Співпрацюють виробники здебільшого з Польщею, Росією, Об'єднаними Арабськими Еміратами

На початок грудня поточного року підприємства - суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності Хмельниччини відвантажили на експорт 987 тонн різного краму, що на третину більше, ніж у цей же період минулого року. Про це свідчать статистичні дані, надані Хмельницькою митницею ДФС, повідомляє Depo.Хмельницький.

У грошовому еквіваленті вартість експортованих товарів склала 8 мільярдів 964 мільйона гривень, що на 26% більше, ніж торік.

Основним торгівельним міжнародним партнером області залишається Польща. Вартість відвантаженого до цієї країни наразі сягнула мільярда 785 мільйонів гривень, або п'яту частину у загальній структурі експорту. Полякам виявилися до вподоби подільський мед, морожені ягоди, меблі, сантехнічні вироби, тонколистовий прокат, полімерна пакувальна плівка тощо. При цьому обсяг експорту у польському напрямі зріс на 18%.

Друге місце у списку найбільших торгівельних партнерів краю щодо експорту посіла Росія, якій продали товару на 1 мільярд 260 мільйонів гривень (14% у структурі експорту). Основними експортованими товарами були трансформатори, полевошпатна сировина, килими, сталеві котли та частини до них, цукор, пакети з поліетилентерефталату та інше.

На третє місце списку вийшли Об'єднані Арабські Емірати, вартість експортованих товарів до яких цьогоріч збільшилася на 276% і сягнула 704 мільйонів гривень. Арабам припали до смаку подільські яйця та м'ясо птиці, соєві боби та інші бобові культури, борошно тощо.

Крім того, споживачами експорту стали Молдова - 6%, Великобританія - 5%, Румунія - 4%, Узбекистан - 4%, Азрбайджан, Німеччина, Білорусь та Естонія - по 3% та інші.

Нагадаємо, підприємства-експортери Хмельниччини отримали більше трьох тисяч сертифікатів EUR.1.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький