"Експонатом місяця" у Хмельницькому музеї обрали першу серію українських марок (ФОТО)

У рамках проекту "Експонат місяця" в обласному краєзнавчому музеї виставили першу колекцію українських поштових марк

У жовтні в рамках проекту "Експонат місяця" у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї представлено першу серію українських марок, передає Depo.Хмельницький за інформацією з сайту музею.

В 2018 році наша країна відзначає 100-річчя народження української марки, яка вперше з'явилась у роки Української народної революції 1917-1921 років. До створення марок були залучені кращі українські художники: Георгій Нарбут і Антон Середа.

Згідно закону від 18.04.1918 року частину першої серії, названої "шагівковою", друкували на цупкому папері з написом на звороті "Ходять нарівні з дзвінкою монетою", адже самі монети на той час було вилучені з обігу. Відомо, що у використані значилось багато фальшивих купюр.

Першу серію марок державної пошти Української Народної Республіки 5 купюр номіналом 10 - 50 шагів запущено в обіг у середині липня 1918 року. В обігу марки-шаги, назва яких походила від староукраїнського "сяг", "шаг" – крок і які використовували у XVII-XVIII ст.ст. для лічби дрібних грошей, знаходилися до березня 1919 року - до часу скасування їх радянською владою.

Нагадаємо, нещодавно у музеї експонували весільний віночок середини минулого століття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький