Екс-очільника Центрального відділення міліції Хмельницького засудили на 5 років

Колишнього начальника Центрального відділення міліції Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області засудили за перевищення службових повноважень та незаконне затримання потерпілого

Про це повідомила речниця Хмельницького міськрайонного суду Алла Плінська, передає Depo.Хмельницький.

21 вересня 2010 року близько 23:00 в чергову частину Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області надійшло повідомлення про загорання автомобіля поблизу одного з барів Хмельницького. На місце події були направлені слідчо-оперативні групи Центрального відділення міліції та Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області, наряд ДПС ДАЇ УДАЇ при УМВСУ в області, наряди ХМ ВДСО УДСО та БПС ХМВ УМВСУ в Хмельницькій області.

Крім того, на місце події прибув і начальник Центрального відділення міліції. Обвинувачений, прибувши на місце події, своєю неетичною поведінкою, яка виразилась у висловлюванні причини самозаймання автомобіля, спровокував суперечку з його власником. В розпал суперечки начальник відділу дав незаконну вказівку підлеглим працівникам міліції затримати потерпілого, провести його медичне обстеження на стан сп'яніння та оформити матеріали про вчинення ним адміністративного правопорушення, якого потерпілий не вчиняв.

Підлеглі працівники виконуючи вказівку обвинуваченого та не усвідомлюючи її незаконність, застосували до потерпілого заходи фізичного впливу, зокрема прийом рукопашного бою - завертання рук за спину, примусово підвели чоловіка до службового автомобіля, наділи потерпілому на руки кайданки та продовжували утримувати його за руки ззаду в положенні за спиною піднятими вгору.

Обвинувачений підійшовши гумовим кийком наніс удари потерпілому, в результаті чого йому було зламано плечову кістку та спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

На прохання потерпілого про надання йому медичної допомоги, керівник відділення міліції відреагував вказівкою підлеглим помістити потерпілого до службового автомобіля, де останній пробув деякий час, після чого його доставили до Хмельницького обласного наркологічного диспансера для огляду на стан сп'яніня, знову ж таки за вказівкою начальника відділення. Оскільки потерпілий і далі наполягав на отриманні медичної допомоги, лікарі диспансеру рекомендували працівникам міліції доставити потерпілого до лікарні для отримання кваліфікованої допомоги, куди врешті і був доставлений потерпілий.

Дії обвинуваченого було кваліфіковані за ч. 2 ст. 365 КК України, як перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, які супроводжувалися насильством, застосуванням спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування;

за ч. 1 ст. 371 КК України, як завідомо незаконне затримання.

При призначенні покарання суд врахував що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, є інвалідом другої групи, що пом'якшує покарання.

Обставин, що обтяжують покарання не встановлено.

Чоловіка визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України, та призначено покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі, з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на три роки.

На підставі ст. 75 КК України засудженого від відбування основного покарання у виді позбавлення волі звільнено з випробуванням та встановлено іспитовий строк 3 роки. Водночас з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто усі понесені витрати на відшкодування матеріальної шкоди, а також понад 400 000 грн. моральної шкоди.

Нагадаємо, у Білогір'ї побили секретаря селищної ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #суд