Екс-депутат Хмельниччини неправомірно отримав землю в оренду за "копійки"

Верховний Суд України визнав недійсним цей договір оренди
Depo.
22 травня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua
Екс-депутат Хмельниччини неправомірно отримав землю в оренду за "копійки"
Екс-депутат Хмельниччини неправомірно отримав землю в оренду за "копійки"

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на nashigroshi.org, Верховний Суд України визнав недійсним договір оренди ділянки 45,5 га, яку Теофіпольська райдержадміністрація Хмельницької області віддала в оренду за 584 грн на рік.

21 жовтня 2010 року Теофіпольська РДА передала екс-депутату Ординецької сільради Демиду Шуляку 45,5 га в оренду на 49 років для ведення фермерського господарства. Він створив Фермерське господарство "Орій-1".

У договорі сторони погодили, що Шуляк має сплачувати на користь Ординецької сільради орендну плату у розмірі 0,1% від грошової оцінки землі. Станом на 2010 рік це було 584 грн в рік. Нормативну оцінку ділянки РДА визначила у розмірі 584 тис грн.

У 2015 році за користування ділянкою Шуляк сплатив 19 тис грн.

За даними відділу Держземагентства у Теофіпольському районі, фактично нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проводилася, а була визначена власними розрахунками  РДА.

Верховний Суд вказав, що обов’язок зі сплати орендної плати є нормативно врегульованим і не може визначатися за бажаними розрахунками РДА. Відповідно до закону "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими та затвердженими нормативами.

Восени 2014 року Шуляку було вручено лист районного відділу Держземагентства з вимогою звернутися до РДА провести правомірну оцінки землі і збільшити орендну плату. Однак орендар цього не зробив.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький