UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологічні інспектори Хмельниччини знову і знову перевіряють Хомору

На зараз тривають інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб поверхневих вод

Екологічні інспектори Хмельниччини знову…

Інспекцією в рамках проведення кризового моніторингу річок Случ та Хомора на території Полонського району було проведено відбір проб поверхневих вод річки Хомора, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Дослідження виявили перевищення хімічного споживання кисню (ХСК) у всіх дев’яти пробах, що свідчить про забруднення водойми.

В точці відбору на межі Хмельницької та Житомирської областей показник ХСК склав: 15 січня 71,7 мг/см3 , 20 січня – 89,7 мг/см3 (при нормі - 50 мг/см3). Крім того, незначні перевищення були зафіксовані по таким забруднюючим речовинам, як біологічне споживання кисню (БСК), азот амонійний та поверхнево-активні речовини. Вміст розчиненого кисню у всіх точках відбору знаходиться в межах норми.

25 січня провели обстеження поверхневих вод біля випуску №1 ТОВ "ПВКФ – Україна" на межі областей та в контрольних точках спостереження. В ході обстеження фактів загибелі водних живих ресурсів не виявлено, рівень розчинного кисню становив в межах норми: від 9,2 мг/см3 до 6,4 мг/см3.

Дослідження відібраних проб поверхневих вод, відібраних 27 січня, наразі тривають.

Показника хімічного споживання кисню (ХСК) вказує, яка кількість кисню, необхідна для хімічного окиснення неорганічних і органічних речовин. Різке зростання ХСК води свідчить про забруднення водойми. Величина ХСК є важливою гігієнічною характеристикою води, яка дозволяє судити про забрудненість води окисленими речовинами, але не дає інформації про склад забруднення.

Нагадаємо, що кілька днів тому дерекоінспекція повідомила про черговий етап перевірки води в річці Хомора на межі Хмельниччини й Житомирщини. А природоохоронці через суд зобов'язали призупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики "Україна", яка скидала зворотні води з забруднюючими речовинами в річку Хомора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"