UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологи здійснили тур унікальною екосистемою Малого Полісся (ФОТО)

Окремо науковці знайомилися з водоймою-охолоджувачем ХАЕС і її мешканцями

Екологи здійснили тур унікальною екосист…

Екологи зібралися на регіональний круглий стіл, аби обговорити перспективи збереження водно-болотних угідь, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ХАЕС.

Долучилися до природоохоронного зібрання науковці Українського товариства охорони птахів, Національних природничих парків "Дермансько-Острозького" та "Мале Полісся", що розташовані в зоні спостереження ХАЕС.

Чимало говорили про історію досліджень водно-болотних угідь, діяльність Національних природних парків, як осередків збереження болотних екосистем Хмельниччини та Рівненщини, а також розвиток екологічного туризму.
Значну увагу приділили водосховищу Хмельницької АЕС. Про водойму-охолоджувач як унікальну екосистему розповів заступник начальника відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС Олександр Голод.

За його словами, ставок-охолоджувач електростанції займає площу 22 км кв, а до контролю якості води залучаються працівники екологічно-хімічної лабораторії, якою він опікується. Якість води відповідає всім встановленим санітарним нормам і за деякими показниками вважається чистішою за ту, що протікає у річці Горинь.

Стабільна екологічна ситуація на території водосховища та й 30-кілометрової зони спостереження в цілому сприяє розмноженню та росту багатьох видів риб.

Водойма-охолоджувач - складна технічно-екологічна система, додатковий підігрів води якої збільшує вегетаційний період та суттєво впливає на протікання гідробіологічних процесів, а вони, в свою чергу, впливають на формування гідрохімічного режиму.

Продовжуючи тему про особливості станційної водойми голова Рівненського обласного відділення Українського товариства охорони птахів, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Василь Ільчук розповів про постійну присутність різних видів птахів, для яких це місце є не тільки хорошим прихистком, а й стабільною кормовою базою.

За підрахунками, які він проводить вже 10 років, на водосховищі Хмельницької АЕС можна побачити 76 видів птахів, частина з них занесена до Червоної книги.



Пізніше учасники ознайомились із постійними пернатими мешканцями водосховища. Під час туру вдалося побачити бакланів, крижнів, лисок та граціозних лебедів.

Відвідувачі отримали наочне підтвердження доповідей учасників кругловго столі і переконались в тому, що водойма-охолоджувач, створена силою рук і розуму людини, є свідченням екологічного благополуччя, гармонійного співіснування потужного промислового виробництва з навколишнім середовищем.

Нагадаємо, на водосховищі налічується у різну пору року більше 200 лебедів-шипунів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme