Екологи Старокостянтинова б'ють на сполох - земля переповнена свинцем

У Старокостянтинові на акумуляторному заводі виявили перевищення свинцю в ґрунті в 160 разів
Depo.
30 серпня 2016 13:35
ФОТО: depo.ua
Екологи Старокостянтинова б
Екологи Старокостянтинова б'ють на сполох - земля переповнена свинцем

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 раз більше норми, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на starkonnb.info.

За результатами відібраних проб екологи встановили перевищення вмісту свинцю в ґрунті 1600 мг/кг при фоні 9,6 мг/кг. Також відмітили перевищення вмісту оксиду вуглецю у промислових викидах на дільниці лиття свинцевої стрічки 5735 мг/м.куб. при нормі 250 мг/м.куб.

"Допущено порушення умов дозволу на викиди: для очищення газів, що відходять, від твердих суспендованих речовин, згідно проекту повинно використовуватися касетні фільтри МДВ шведської фірми "Plymo Vent" з ефективністю очищення 99%, під час перевірки встановлено, що підприємством проведено заміну установки на MODYLARLUNIT Q-17500 МЗЗ, що є не виконання умов дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Не дотримано зони санітарної охорони водозабірних споруд (передбачено ЗСО 1-го поясу R – R – 30 м), всупереч умовам дозволу на спеціальне водокористування.
Допущено скидання стічних вод на рельєф місцевості, а саме стічні води витікали на земельну ділянку з північного боку від вказаного приміщення та потрапляли у ґрунт;
Не забезпечено здійснення обліку забору та використання води із трубчатого колодязя №5, не встановлено пристрої та вимірювальна апаратура, що здійснюють облік об'ємів забору води із трубчатого колодязя №5.
Допущено використання земельних ділянок не за цільовим призначенням: підприємство використовує земельні ділянки цільове призначення індивідуальне садівництво, як землі промисловості.
Відсутні межові знаки земельних ділянок що перебувають у власності", - додають екологи.

Проведення перевірки діяльності акумуляторного заводу екологічною інспекцією вимагала громада після того, як депутати виявили ціле озеро з відходів на території заводу.

До відома, свинець може стати причиною втрати слуху. І це тільки один з можливих наслідків. Свинець — це токсичний метал, який застосовують у виготовленні бензину, фарб, акумуляторів. При цьому вчені неодноразово повідомляли про те, що не існує безпечної дози цієї речовини, в будь-яких кількостях вона шкідлива для організму.