Екологи приховали незаконну вирубку дерев у Смотрицькому каньйоні

Екологи Кам'янеччини приховали факт незаконної порубки дерев на території геологічної пам’ятки на чверть мільйона гривень
Depo.
1 липня 2016 14:28
ФОТО: depo.ua
Екологи приховали незаконну вирубку дерев у Смотрицькому каньйоні
Екологи приховали незаконну вирубку дерев у Смотрицькому каньйоні

Чергові махінації у природоохоронній сфері викрили на Хмельниччині, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу облпрокуратури.

Прокуратурою Хмельницької області спільно з працівниками СБУ в області виявлено, що службові особи державної екологічної інспекції в інтересах приватного підприємства та одного з підрозділів Кам’янець-Подільської міської ради, з метою приховання завданих довкіллю збитків та уникнення відповідальності за знесення зелених насаджень і пошкодження пам’ятки природи, внесли неправдиві відомості в офіційні документи.

Зокрема, не відобразили в актах обстеження факт незаконної порубки 303 дерев, знесення самосіву та зняття важкою технікою ґрунтово-рослинного покриву на 5 га землі в межах геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон". Натомість, зафіксували лише незаконне знесення 10 сухостійних дерев і знищення самосіву на площі 1 гектар.

Приховавши дійсний обсяг порушень, службові особи держекоінспекції склали завідомо недостовірний розрахунок розміру заподіяної шкоди - близько 100 тис гривень, при цьому занизивши її дійсний розмір на більш як 260 тис гривень, чим спричинено державі тяжкі наслідки.

Прокуратурою області за вказаним фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжі наслідки, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький