Двох франківських підприємців оштрафували на Хмельниччині

Антимонопольники викрили ФОПів у спотворенні результатів торгів

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало підприємця з Івано-Франківська та Яблуніва, Галицький район, Івано-Франківська обл - загалом на 32 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

Розглянувши подання Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Нацполіції України, Відділення встановило, що підприємці у 2017 році узгодили дії під час проведення виконкомом Хмельницької міськради процедури відкритих торгів із закупівлі багатофункціональних пристроїв.

Переможцем відкритих торгів було визнано ФОП Васькова Т.О. (с. Яблунів), вартість предмету закупівлі склала 205040 гривень.

Підприємці майже одночасно завантажили свої електронні пропозиції на один елкектронний майданчик. Завантаження документів відбулося з обладання підприємства, засновником та керівником якого є ФОП Шлімович Д.Б. (Івано-Франківськ).

Протягом електронного аукціону ФОП Васьків Т.О. та ФОП Шлімович Д.Б. не змінювали свої цінові пропозиції, що свідчить про те, що учасники заздалегідь узгодили між собою свої цінові пропозиції та умови участі у торгах.

Зазначені суб'єкти господарювання знаходяться за однією адресою та використовують один контактний номер телефону для провадження господарської діяльності

ФОП Шлімович Д.Б. запропонував модель багатофункціонального пристрою, який за основними технічними характеристиками не відповідала параметрам, визначених замовником. ФОП Шлімович Д.Б. завчасно знав, що його пропозиція буде відхилена замовником торгів та виступив технічним учасником, подавши тендерну пропозицію прикриття.

Відповідно до чинного законодавства ФОП Шлімович Д.Б. та ФОП Васьків Т.О. не братимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.

Нагадаємо, антимонопольники запідозрили Хмельницьку міськраду в антиконкурентних діях - окремим суб'єктам господарювання надаються переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів у сфері обслуговування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький