Два насіннєвих підприємства Хмельниччини увійшли в ТОП-10 заводів-гігантів

Одне підприємство розташоване на півдні, інше - на півночі області

Своєрідний лістинг найбільших насіннєвих заводів України провело видання Agravery, повідомляє Depo.Хмельницький.

За словами виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзани Григоренко, Україна - одна із найбільших країн в Європі з вирощування сільськогосподарської продукції. Цей великий ринок збуту продукції потребує тільки близько 5 млн посівних одиниць кукурудзи на рік. Тож виробляти насіння тут варто аби зменшити логістичні витрати, не платити митний збір та, зменшить витрати на вартість доробки насіння на заводах-партнерах та покращить контроль якості виробництва насіння. У майбутньому це може також зменшити вартість насіння для кінцевого споживача.

До десятки найбільших насіннєві заводи України увійшли й два з Хмельниччини.

На 6 позиції - завод компанії "КВС-Україна" у місті Кам'янець-Подільський. Його потужність - 400 тисяч посівних одиниць на рік.

Вартість інвестицій у побудову цього заводу склала 20 мільйонів євро. У майбутньому компанія планує збільшити вдвічі свої потужності, що дасть їй змогу називатись найбільшим виробником насіння кукурудзи в Україні.

Під № 8 є завод компанії "Сварог Вест Груп" у селі Лотівка, Шепетівського району. Цей насіннєвий завод здатен виробляти до 25 тисяч тонн насіння зернових, круп'яних та бобових культур в рік. Вартість заводу на момент будівництва складала 36 млн грн.

Нагадаємо, ранні зернові на Хмельниччині цьогоріч дали врожайність у 52 ц/га.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook