Тести, комісії та розподіл: Що чекає на призовників цієї весни з Хмельниччини
Цьогоріч затримки з весняним призовом не має бути. І довідка про інфікування COVID-19 не дасть "закосити" від армії
Заступник військового комісара – начальник сектору комплектування Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Попович розповів, до чого слід готуватись цьогорічним призовникам.
Епідемія коронавірусу торік відтермінувала весняну призовну кампанію, але зараз все має відбутись за планом. Принаймні, на це сподіваються у військкоматі. З Хмельниччини на строкову військову службу у квітні-червні 2021 року планується призвати 589 юнаків, які досягли призовного віку. Більшість з них – 255 – стануть до строю в різних військових частинах ЗСУ, ще 200 поповнять лави Нацгвардії, 110 – Держприкордонслужби, 24 – Держслужби спецтранспорту.
У день відправки на обласний збірний пункт призовників тестуватимуть на виявлення коронавірусної інфекції в районних лікарнях. Із негативним тестом юнаків відправлятимуть на збірний пункт до територіальних центрів з дотриманням усіх карантинних заходів, в індивідуальних засобів засобу. Якщо ж діагностують хворобу, або потенційний строковик є контактною особою і перебуває на самоізоляції, то це лише відтерміновує його прибуття в військкомат. Правда, аби все було в рамках норм, хтось з родичів мусить принести на призовну комісію всі підтверджуючі документи.
Окрім того, поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, визначений у повістці, як завжди можуть бути:
- перешкоди стихійного характеру;
- хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості прибути у зазначений пункт і термін;
- смерть його близького родича або близьких родичів його дружини.
Разом з медкомісією призовники ще й проходять психологічні тести й співбесіди. Олег Попович каже, що будь хто в армію не пройде. "Основний акцент робимо на ретельному вивчені особистих якостей хлопців. Окрім стану здоров'я та фізичного розвитку, це - ділові, морально-психологічні якості, спеціальна підготовка, сімейний стан", – запевняє полковник.
Військовослужбовці строкової служби до участі в ООС традиційно не залучаються. Окремий акцент начальник сектору комплектування Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки робить на соціальних гарантіях, на які може розраховувати строковик:
- при призові виплачують грошову допомогу у розмірі 4 204 грн;
- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні (проживання, харчування,одяг);
- виплачується 154 – 245 грн на додаткові особисті потреби;
- час служби зараховується до робочого стажу;
- зберігається робоче місце разом із зарплатою;
- при звільненні в запас надається 10-денна відпустка, виплачується у вісім посадових окладів;
- уже при приписці після демобілізації виплачується матеріальна допомога у розмірі щонайменше середньої зарплати на день призову.
Традиційно, до війська покличуть юнаків від 18 до 27 років.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький