UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

“Доступні ліки” на Хмельниччині: Можна отримати безоплатно 78 препаратів

В області виписали майже 191 тисячу електронних рецептів, з них погашено майже 160 тисяч - 84% від загальної кількості

“Доступні ліки” на Хмельниччині: Можна о…

Відтепер за програмою "Доступні ліки" можна отримати безоплатно 78 препаратів, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ОДА.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України завершено формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по урядовій програмі "Доступні ліки". У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій.

У Реєстрі є 254 лікарських засобів, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету ІІ типу, 14 – бронхіальної астми. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю.

Саном на 16 серпня на Хмельниччині виписали майже 191 тисячу електронних рецептів, з них погашено майже 160 тисяч, що становить 84% від загальної кількості. Традиційно, найбільшу кількість рецептів отримали пацієнти із серцево-судинними захворюваннями – 153 тисячі. Понад 31 тисячу рецептів виписали хворим на цукровий діабет, а 6 тисяч – хворим на бронхіальну астму.

Найбільше рецептів виписано у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському. А от Ізяслав, де пацієнти отримали майже 10 тисяч рецептів на "Доступні ліки", обігнав Старокостянтинів та Славуту, що свідчить про активну роботу сімейних лікарів Ізяславського ЦПМСД.

"Як активність сімейних лікарів впливає на кількість обізнаних з можливостями програми "Доступні ліки" дуже гарно видно із статистичних даних щодо кількості рецептів, виписаних у селах. Так, лідерами в області є с.Гвардійське та с.Мукша Китайгородська, де виписали рецептів більше, ніж в таких районних центрах, як Дунаївці та Стара Синява," - константують в ОДА.

Нагадаємо, програма почала діяти в Україні 3 квітня 2017 року. Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme