Доходи Кам'янця від туризму значно зросли завдяки податковим новаціям

У Кам’янці-Подільському доходи місцевого бюджету від туристичного збору зросли майже втричі

Про це у Фейсбуці написав мер  Кам'янця-Поідльського Михайло Сімашкевич, передає Depo.Хмельницький.

"Туристичний збір дає непогані результати. Якщо в січні-травні минулого року до міського бюджету ми отримали 87,2 тис. грн цього платежу, то вже в 2019 році за аналогічний період - 255 тисяч гривень", – написав він.

Потрібно врахувати, що активний туристичний сезон розпочався в квітні. Позитивні зміни в оподаткуванні туристичним збором стали можливимм завдяки змінам щодо розміру ставки, бази справляння та порядку його сплати, які набули чинності на початку 2019 року. Новації мали сприяти децентралізації та зміцненню економічної бази регіонів. 

Так, з 1 січня 2019 року ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% мінімальної заробітної плати - для внутрішнього туризму та до 5% мінімальної заробітної плати - для в’їзного. Після обговорення з готельєрами Кам’янця-Подільського, було визначено туристичний збір у розмірі 0,4% від мінімальної заробітної плати для зовнішнього та внутрішнього туриста.  Раніше туристичний збір у Кам’янці-Подільському складав 1% від вартості проживання. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький