До ТОП-п‘ятірки імпортерів Хмельниччини увійшли країни Європейського Союзу

Суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності перерахували до бюджету 1,7 мільярда гривень митних платежів

За повідомленням Хмельницької митниці ДФС, з початку нинішнього року суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності через митні пости області ввезено імпортних товарів на 6 мільярдів 847 мільйонів гривень, що на 18%, або на мільярд гривень більше проти минулорічного результату, передає Depo.Хмельницький.

Примітно, що до ТОП-п‘ятірки імпортерів Хмельниччини увійшли країни Європейського Союзу: Польща, Німеччина, Бельгія, Австрія, Італія.

Найчастіше в Україну з Польщі ввозились кам‘яне вугілля, комплектне технологічного обладнання для обробки та зберігання зернових культур; запасні деталі до автомобілів та обладнання призначене для наповнення, сортування, закручування та маркування пляшок.

З Німеччини імпортувались: машини для текстильної промисловості технологічне обладнання для агропромисловового комплексу, килимоткацькі верстати та сідельні тягачі.

Бельгія, Австрія та Італія продавали представникам подільського бізнесу синтетичні полімери, обладнання для легкої промисловості, пряжу, папір; картон макулатурний; сировину для виготовлення електричних акумуляторів; вогнетривкі цементи. 

За твердженням митників, у загальній кількості митних оформлень частка товарів від топових країн-імпортерів становить близько 50%. Другою характерною ознакою імпорту на терени краю є домінування продукції, яка необхідна для забезпечення промислового та сільськогосподарського виробництва.

В цілому, середньоденні митні нарахування Хмельницької митниці ДФС у цьому році фактично досягли 16,6 мільйона гривень, що більше на 4 мільйони гривень проти торішнього показника. Як результат, суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності перераховано до бюджету 1,7 мільярда гривень митних платежів, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 407 мільйонів гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький