До Дня захисту дітей: Як працюватимуть дошкільні заклади на Хмельниччині
Адаптивний карантин дає змогу поступово відновлювати роботу дошкільних закладів, проте не всіх одночасно, а при послабленні епідемічної напруги в окремому місті чи районі
Послаблення карантинних заходів поступово дісталося й дошкільних навчальних закладів. Дитсадки відновлюють роботу, однак і їхній звичний режим роботи помінявся. Дуже символічно у День захисту дітей планують відновити після карантину роботу дитячі садки майже по всій області. Та чи готові вони гарантувати безпеку і чи зміниться формат роботи – питання, які турбують батьків найбільше. У Хмельницькому, принаймні, посадовці обіцяють – виконали усі вимоги МОЗу та санітарних лікарів. Є й в закладах ізолятори, в які можуть поміщати інфікованих дітей до приходу їх батьків. І далі вже діятимемо згідно з рекомендаціями медиків.
Одними з перших в області відкривають свої двері заклади міста Хмельницький, Славута та Шепетівка. "Ми уже замовили засоби індивідуального захисту для працівників та частково для вихованців, дезінфікуючі засоби, термометри, паперові рушнички, рідке мило. Тобто, подбали про необхідне для нормального функціонування садочків хоча би на перші два тижні. Далі забезпечуватимемо вже при потребі, – розповідає в. о. директора департамента освіти та науки Хмельницької міськради Надія Балабуст. – Зараз в обласному центрі 41 заклад дошкільної освіти і три структурні підрозділи при школах. Усього - 44. Але до відновлення роботи загалом готові 42, бо у двох ще тривають капітальні ремонти."
Зазвичай улітку чи не вполовину меншає дітей в дитсадках. У сьогоднішніх карантинних умовах ситуація фактично не змінилася. В обласному центрі збираються прийняти орієнтовно 6 тисяч малюків, а це трохи більше половини усіх, хто відвідує дошкільні заклади. Посадовиця каже, що таку ж кількість мають фактично щоліта. Зараз же зменшили кількість дітей у групах, обіцяють, що максимальне наповнення складе 20 осіб.
Приміром, у дитсадку "Малятко" вже завершують усі підготовчі роботи і з нетерпінням чекають своїх вихованців.
Як каже завідувачка дитсадка "Малятко" Оксана Денисова, окрім усіляких вимог щодо дезинфекції, позабирали з груп килими, м'які та текстильні іграшки, розробили спеціальний графік для прогулянок таким чином, щоб діти якомога менше контактували між групами. Зустрічатимуть своїх вихованців, як і рекомендує МОЗ, на двох різних входах, де медсестра вимірюватиме температуру, а вихователі проводитимуть малюків у приміщення.
У кімнатах порозставляли столи з дотриманням відстанні між ними в 1,5 метри, а самі няні й вихователі вже й пройшли плановий медогляд, аби спокійніше було усім. Що ж до деззасобів – то усі вони сертифіковані. Температуру в приміщеннях, за необхідності, підтримуватимуть електрообігрівачами.
На Хмельниччині поки не було ніяких рішень щодо тестування працівників дошкільних закладів на коронавірус. Проте ситуація може змінюватися відповідно до оперативних рішень МОЗу, обласної чи місцевих комісій ТЕБ і НС. Обласна ж комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій не дозволила відкривати садочки у шести районах і трьох містах Хмельницької області: у містах: Кам'янець-Подільський, Нетішин, Старокостянтинів; районів: Білогірський, Дунаєвецький, Кам'янець-Подільський, Славутський (крім райцентру), Старокостянтинівський і Шепетівський райони. Щоп'ятниці в обласному штабі і на комісії ОДА відстежуватимуть ситуацію і корегуватимуть карантинні заходи і їх послаблення.
При відкритті після карантину в дошкільних установах будуть діяти такі обмеження:
– батькам забороняється вхід на територію і в приміщення;
– всі збори проводитимуть онлайн;
– вводяться щоденні огляди вихованців і фіксація стану здоров'я у спеціальному журналі;
– кілька разів на день проводитимуть дезінфекцію і провітрювання приміщення;
– не проводитимуть спільних свят у закладі та без присутності батьків.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький