UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

До бюджету Кам'янця надійшло майже мільйон гривень туристичного збору

Спеціалісти cтверджують, що близько 30% тимчасових помешкань, тобто тих, що здаються в оренду, у місті працюють в тіні

До бюджету Кам'янця надійшло майже мільй…

У Кам’янці, після зміни підходу до нарахування туристичного збору, обсяги надходжень зросли, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу міської ради.

До міського бюджету надійшло 904 тис. грн збору і зростання обсягів надходжень від його сплати відбулось за рахунок зміни підходу до нарахування податку.

Особливістю збору є те, що обов’язок сплати туристичного збору до місцевого бюджету покладається на податкового агента, а платник перед розміщенням у місцях проживання сплачує такий збір безпосередньо податковому агенту. Перелік таких агентів розміщується на офіційному веб-сайті відповідної місцевої ради.

В кожному регіон України ставка туристичного збору різна. У 2019 році у Кам'янці-Подільському ставка збору для однієї особи за одну добу розміщення у місцях ночівлі була встановлено в розмірі 0,4% від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на перше січня податкового року.

Для прикладу, розмір ставок туристичного збору в Хмельницькому - для внутрішнього туризму від 0,15% до 0,5% розміру та для в’їзного труизму від 1,5% до 5% .

В європейських країнах розмір ставки туристичного збору набагато вищий, ніж в Україні, а тим паче. Наприклад, у Німеччині в середньому– 5% від вартості номеру готелю; в Австрії –  1,5 євро за добу сплачується під час розрахунку за проживання. Винятком є Відень, де збір становить 3,2% від вартості номера; в Словенії збір цього року збільшився майже удвічі з 1,3 до 2,5 євро на добу; у Будапешті ставка туристичного збору становить 4% від вартості номера; а в Амстердам планує з 2020 року встановити ставку збору від 3 євро.

У цьому році, згідно з розпорядженням міського голови, протягом вересня-листопада працівниками податкової служби та поліції проводились рейди щодо сплати туристичного збору та видачі розрахункових документів. Однак, навіть після проведених рейдів, зустрічей та нарад ситуація залишає бажати кращого.

"Простий аналіз щодо можливостей та резервів сплати туристичного збору по місту можна провести завдяки моніторингових та статистичних даних мобільного оператора "Київстар", - кажуть в мерії.

Так, в середньому в місяць у туристичний сезон місто відвідує близько 100 тисяч осіб. Якщо 30% з них це – туристи, які приїхали на відпочинок, то середня кількість туристів становить в місяць близько 33 тисяч осіб. Навіть, якщо тільки третина всіх туристів зупинилися в готелях міста, то кількість туристів, які ночували в готелях міста одну добу, складе близько 11 тисяч осіб.

Виходячи з цього, сума туристичного збору в місяць мала б складати 183,7 тис. грн, а за п'ять найактивніших місяців - 918,5 тис. грн.  Однак тут не враховано абонентів інших мобільних операторів  – Vodafone  та Lifecell" Тому дані не є повними.  

Спеціалісти кажуть, що близько 30% помешкань з тимчасового проживання у місті Кам’янець-Подільський працюють у тіні, не сплачуючи туристичний збір. Для легалізації підготовлено низку проектів законодавчих актів, де вперше буде юридичне визначення поняття "хостел", як це вже давно зроблено в Європі.

Нагадаємо, що з січня по вересень 2019 року до місцевого бюджету Кам’янця-Подільського надійшло понад 670 тис. грн туристичного збору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"