До активістів "ОПОРИ" на Хмельниччині викликали поліцію

Причиною виклику правоохоронців стали "провокативні запитання" спостерігачів

У Понінці до спостерігача "ОПОРИ", який начебто "задавав провокативні запитання", а насправді цікавився, що за захід відбувався напередодні в місцевому клубі, директор будинку культури викликав поліцію, повідомили Depo.Хмельницький в організації.

"31 січня 2019 року приблизно о 18 годині вечора спостерігач "ОПОРИ" у 190 виборчому окрузі дізнався, що у Будинку культури селища Понінки відбуваються велелюдні збори, які, ймовірно, пов'язані із виборчим процесом, - уточняють активісти деталі. - Спостерігачі ГМ здійснюють моніторинг усіх публічних заходів, пов'язаних з виборами, з метою виявлення проявів незаконної агітації, створення оплатних агітаційних мереж, фіксування випадків непрямого та прямого підкупу виборців, інших порушень чинного законодавства."

Щоб з'ясувати ситуацію, представник "ОПОРИ" вирушив до Понінки. Коли він прибув у селище, було близько 20 години, захід вже завершився, лише невелика група людей спішно залишала будівлю, один із чоловіків замикав клуб на навісний замок. На запитання спостерігача про те, що це був за захід та що там відбувалося, ніхто з тих, хто вийшов з будівлі, не відповів.

Наступного дня, 1 лютого, спостерігач знову прибув до селища, де домовився про зустріч із директором будинку культури Миколою Левчинським, тим самим чоловіком, який напередодні ввечері зачиняв двері після таємничих зборів. На запитання представника "ОПОРИ" про захід директор відповідати відмовився та скерував спостерігача до Понінківської селищної ради.

"Однак і там не захотіли коментувати ситуацію: ні керуюча справами виконавчого комітету селищної ради Лариса Левчук, ні перший заступник селищного голови Валентин Свінціцький нічого не повідомили, натомість порадили написати інформаційний запит та чекати письмової відповіді," - розповідають активісти.

Поки спостерігач "ОПОРИ" писав у сусідньому кабінеті запит (на фото), щоб дізнатися, що за збори відбувалися 31 січня у селищному клубі, хто їх організовував та хто оплачував оренду приміщення з 18 по 21 годину, директор будинку культури, який теж прийшов до селищної ради, викликав поліцію.

Обидві сторони інциденту надали екіпажу поліції письмові пояснення щодо ситуації. Представник "ОПОРИ", зокрема, описав події, які відбувалися 31 січня та пояснив причину свого візиту до Понінки. Директор будинку культури, у свою чергу, пояснив, що спостерігач "задавав провокативні питання", і саме тому він зателефонував на "102".

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, отримання публічної інформації відповідно до вимог Закону Україну "Про доступ до публічної інформації" та Закону України "Про інформацію" не може вважати протиправними діями. Навпаки, вказані закони надають особі право на отримання суспільно необхідної інформації як на усний, так і на письмовий запит. Інформація про проведення у селі масових зборів у виборчий період є суспільно необхідною, тому має бути безперешкодно надана запитувачу.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія надала дозвіл спостерігати за перебігом голосування 13 громадським організаціям, в тому числі й ГМ "ОПОРА".

А на Кропивниччині 26 січня близько 23:00 у під'їзді багатоповерхівки скоїли напад на громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі "ОПОРА" Євгена Гурницького.

Аваков доручив розібратися з нападниками на активіста "ОПОРИ" в Кропивницькому.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook