Дністер на Хмельниччині перетворюється на потічок

Так само тікає вода і з криниць
Depo.
21 вересня 2016 08:38
ФОТО: depo.ua
Дністер на Хмельниччині перетворюється на потічок
Дністер на Хмельниччині перетворюється на потічок

Другий рік поспіль річки Хмельниччини потерпають від аномальної посухи, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Подолянин".

Катастрофічно поміліли навіть ті водойми, що до останнього залишалися з водою. Тепер пересихання торкнулося стратегічної артерії - Дністра, котрий напуває не одне місто.

Зневоднення річки відбувається фактично на очах. Вражає проступивше дно й дністровських приток –­ Жванчика та Збруча.

Директор Дністровської ГЕС Володимир Шевчук каже: "Цього місяця приплив води до Дністровського водосховища становить всього 50 кубічних метрів за секунду, забезпечення водою -­ лише на 48% від норми, і покращень поки що не прогнозується."

За його словами, ситуацію можуть виправити тільки дощі. Адже є дні, коли випаровується до 40 кубів за секунду, тобто все, що приходить. Раніше такого ніколи не було.

Як кажуть фахівці, колись бокові річки давали по 15­25 кубів води в секунду, то тепер ­ по 12, бо вони теж попересихали.

Про не надто хорошу картину заявляють і в Дністровсько­-Прут­ському басейновому управлінні водних ресурсів: "На Дністровському водосховищі спостерігається складна гідрологічна ситуація. Надалі в басейнах річок Дністер, Прут і Сірет очікуються незначні спади рівнів води." 

Тим часом в Кам'янецькому  КП "Міськтепловод­енер­гія" запевняють, що обмілін­ня річки поки що жодним чином не впливає ні на якість води, ні на її постачання. 

Заступник генерального директора з водопостачання "МТВЕ" Сергій Боднар запевняє, що цьогоріч ситуація не патова: ­ "Торік Дністер упав на дев’ять метрів, а цього ро­­ку -­ на п’ять. Більше того, нам вдалося розчистити дно річки від намулу, що також рятує ситуацію. Проте маємо і запасний варіант -­ свердловини, завдяки яким в екстреній ситуації можна забезпечити питною водою все місто". 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт