ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Слабкий SMM: Як політсили Хмельниччини використовують соцмережі

На Хмельниччині лише дві третини обласних осередків парламентських політичних партій мають власні сторінки у Facebook

Depo.
25 вересня 2018 15:30
ФОТО: depo.ua

Присутність у соцмережах стає все більш потужним інструментом для виборювання перемог на виборах. Та не всі політики, особливо на рівні обласних партійних організацій, ним користуються.

На Хмельниччині чотири обласних осередки парламентських політичних партій мають власні сторінки у Facebook. Найактивніше використовує соцмережу обласна організація ВО "Батьківщина", яка лідирує як за чисельністю підписників, так і за кількістю дописів. Водночас дві політичні партії в регіоні не вбачають потреби комунікувати зі своїми виборцями через офіційні сторінки у Facebook.

В громадській мережі "Опора", яка досліджувала діяльність політорганізацій, порівняли їхню цьогорічну активність з минулим роком. На той час чотири з шести обласних осередків парламентських політичних партій мали свої сторінки у Facebook: "Народний фронт", Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Об'єднання "Самопоміч" та "Опозиційний блок".

Як засвідчив цьогорічний моніторинг, обласні організації таких політичних сил, як "Блок Петра Порошенка "Солідарність" та Радикальна партія Олега Ляшка й досі не вбачають потреби у створенні своїх офіційних сторінок у соцмережах.

"При цьому в Facebook можна відшукати користувачів "Олег Хмельниччина Радикальна" і "Олег Ляшко Франко", які публікують новини про діяльність партії Олега Ляшка на Хмельниччині," - зазначає громадська консультантка Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Оксана Банкова.

Активність обласних осередків парламентських політичних сил у Facebook аналізували за окремими показниками: датою створення сторінки, кількістю підписників, кількістю дописів, їх уподобань, поширень, коментарів до них, а також видом контенту (фото, відео, посилання на публікації, нотатки, текстові повідомлення). Крім того, виокремили осіб, яких найчастіше згадують партійці.

Першими створили свою сторінку представники обласної організації "Об'єднання "Самопоміч" - 24 липня 2014 року. Сторінка "Народного фронту" датована 1 вересня 2015 року. Сторінка обласної організації ВО "Батьківщина" з'явилася 15 квітня 2016 року. Хмельницькі активісти Опозиційного блоку започаткували офіційну сторінку 18 серпня цього ж року.

За кількістю підписників лідирує Хмельницька обласна партійна організація ВО "Батьківщина", її діяльність у соцмережі відстежують майже 22 тисячі підписників. За рік їх кількість зросла у більш ніж два рази: станом на кінець вересня 2017 року сторінка налічувала трохи більше дев'яти тисяч фоловерів.

Що стосується сторінки "Об'єднання "Самопоміч" - Хмельницький", то за нею стежать 942 користувача.

У понад двічі зросла за рік кількість підписників сторінки "Опозиційний Блок. Хмельниччина". Якщо у 2017 році було 359 фоловерів, то тепер - 768.

Найменше осіб цікавляться інформацією, яку публікують на сторінці "Народний фронт Хмельниччини". Нині таких людей є 90 (рік тому - 75).

Найактивніше поширюють інформацію на сторінці "Батьківщини". На початок серпня цього року там опублікували 1739 дописів. Підписникам пропонували переважно контент з фото - 1141 допис. Значно рідше розміщували відео - 352 дописи та лінки на публікації - 241. Безпосередньо текстових постів лише п'ять.

На сторінці обласної організації "Об'єднання "Самопоміч" 1182 дописи. Переважають пости з фото - 493. Відеодописів та лінків на сторінці менше - 333 та 310 відповідно. Текстових постів лише 12, нотаток - 6.

На сторінці обласної організації Опоблоку партійці опублікували 1051 дописів, із яких 581 містить фото, 148 - відео, 289 - посилання на публікації. Є також 32 нотатки та один власне текстовий пост.

Найменш активний у Facebook обласний осередок "Народного фронту", на сторінці є 114 дописів (31 з фото, 36 з відео, 42 з лінками на інші публікації, а також 5 власне текстових дописів).

Щодо кількості поширень інформації зі сторінки партосередку, уподобань дописів та коментарів під ними, то статистика свідчить на користь ВО "Батьківщина": 10826 репостів, 18646 уподобань та 730 коментарів.

Сторінка "Самопомочі" має 3344 поширення, 8243 уподобання та 273 коментарі. У Опозиційного блоку показники значно нижчі: 983 репости, 4259 уподобань та 268 коментарів. Найменш популярні дописи представників "Народного фронту". Їх поширили 207 разів, 273 рази поставили під ними "лайк2 і лише раз прокоментували.

За словами Оксани Банкової, у ФБ обласні політорганізації найчастіше пишуть про партійних лідерів.

Хмельницька обласна партійна організація "Батьківщина" 420 разів у своїх дописах згадала Юлію Тимошенко. А от про голову обласного осередку Олега Лукашука писали лише зрідка - 45 згадок. При цьому в дописах партійців 224 рази з'являється інформація безпосередньо про Хмельниччину.

Представники обласної організації Опозиційного блоку пишуть переважно про нардепів Олександра Вілкула - 89 разів та Юрія Бойка - 43 рази, а також Сергія Льовочкіна - 43 рази. Власне регіональний контент, у якому б йшлося саме про Хмельниччину, на сторінці публікували 6 разів.

"Народний фронт" так само не вирізняється оригінальністю. У дописах на сторінці Арсенія Яценюка згадали 29 разів, народного депутата Олександра Ксенжука - 4 рази. Хмельниччина згадується в 7 постах.

І в "Самопомочі" з-поміж лідерів найчастіше пишуть про лідера Андрія Садового. Пости, що стосуються регіону, з'являлися на сторінці 344 рази.

Як розповідає громадська консультантка ГМ "Опора", дослідили активісти й типи контенту, який переважає на партійних сторінках. З'ясувалося, що найпопулярнішими є пости з фото та відео, а от текстових дописів зовсім небагато.

Підписникам сторінки ВО "Батьківщина" найбільше сподобалася трансляція зустрічі з лідеркою партії Юлією Тимошенко - 234 уподобання та 196 поширень. На сторінці "Народного фронту" найпопулярнішим є привітання (фото) з ювілеєм, адресоване керівникові обласного осередку і водночас народному депутату Олександрові Ксенжуку - 17 уподобань і 10 поширень. Прихильники "Самопомочі" найактивніше відреагували на допис про участь депутатки обласної ради в професійній програмі обміну, яка передбачає візит до США - 231 уподобання і 23 поширення. А ось на сторінці обласної організації Опблоку найпопулярнішим виявився текстовий пост із заголовком "Держбюджет практично викреслив з життя 10 млн переселенців".

"На Хмельниччині обласні осередки парламентських політичних партій здебільшого не вважають Facebook важливим способом комунікації з виборцями, а тому не використовують належним чином можливості спілкування у цій соцмережі, - константує Оксана Банкова. - Попри те, що окремі політичні сили, які мають свої сторінки у Facebook, стали більш активно поширювати контент, як правило, вони нехтують потребами і запитами виборців, тож, замість того щоб інформувати про власну роботу в регіоні, роблять репости зі сторінок партійних лідерів."

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook