UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Для АТОвців хочуть створити в Україні окреме міністерство

У ветеранів АТО має бути один розподільник коштів, єдине "вікно" надання соціальних та реабілітаційних послуг

Для АТОвців хочуть створити в Україні ок…

Окреме "своє" містістерство планують створити в Україні, щоб ветерани АТО мали змогу проходити фізичну, медичну, психологічну та професійну реадаптацію і не лише, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Учасників антитерористичної операції постійно більшає, адже війна на Сході України триває. А за розпорядженням Кабміну від 12 липня 2017 року "Про схвалення Концепції Державної цільової програми з учасників антитерористичної операції на період до 2022 року" 350 тисяч учасників АТО мають пройти обов'язкову психологічну реабілітацію, 98% з них - медичну і фізичну, 100% - повинні охопити заходами реадаптації.

Виконання державної програми потребуватиме нових підходів до її реалізації. У цьому плані позитивним досвідом тих країн, в яких уже діють національні ветеранські міністерства. Зокрема вони добре себе зарекомендували у США, Канаді, Австрії, Хорватії, бо саме ці відомства безпосередньо опікуються розв'язанням усіх нагальних проблем ветеранів війни. Взяти на озброєння їхній досвід може спонукати й те, що в Україні в подальшому зростатимуть обсяги роботи з адаптації учасників АТО.

Назріває потреба створення єдиного державного органу, який має координувати всю роботу із соціального захисту ветеранів війни, учасників антитерористичної операції.

Уперше про потребу в створенні ветеранського міністерства заговорили на другий рік з початку війни на Сході України. Зокрема за круглим столом, який тоді провели з ініціативи групи народних депутатів України та Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Його учасники висловилися за створення такого державного органу, який мав би займатися соціальним захистом ветеранів війни, військової служби, їхніх сімей та інших пільгових категорій наших громадян у інший спосіб. Тобто має бути один керівник, один розподільник коштів, один господар всієї системи з надання соціальних, медичних, реабілітаційних послуг.

Саме ці та інші повноваження могло б узяти на себе нове відомство на кшталт американського міністерства у справах ветеранів.

З часу проведення круглого столу минуло понад два роки. Нині "стара" ініціатива щодо створення ветеранського міністерства набуває нового звучання і актуальності.

Поточного року відбулося кілька заходів на порушену тему. Так, у травні 2017 круглий стіл організував і провів Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю.

Тоді його керівник Олександр Третьяков навів таку статистику: "Станом на 1 січня 2017 року до Єдиного реєстру тих, хто потребує соціальної реабілітації, було занесено понад один мільйон учасників бойових дій, війни, інвалідів. На цей час ними опікуються майже 20 міністерств і відомств, тому спостерігається певна хаотичність, розпорошуються сили і активи."

Навиодить він і чимало аргументів. Наприклад, порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників АТО. Їх головним розпорядником визначено Мінсоцполітики, а розподільником нижчого рівня - Державну службу у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції як відповідального виконавця бюджетної програми. Потім кошти спрямовують регіональним органам з питань соціального захисту населення.

Така ж ситуація і в організації соціальної та професійної адаптації учасників АТО. Так, соціальну адаптацію здійснюють центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а професійну - покладено на міські й районні центри зайнятості.

Ці та інші приклади наводилися й на нещодавніх слуханнях у парламентському Комітеті з питань ветеранів війні, учасників АТО. На ньому знову наголошували на важливості запровадження в соціальну політику стандартів НАТО шляхом створення ветеранського міністерства.

Прикладом найвдалішим вважають аналогічне американське відомство. На всіх етапах - від постановки ветерана на облік (а ним вважається той вояк, який відслужив понад 180 днів) аж до поховання вся робота покладена в них на один державний орган - Міністерство у справах ветеранів США. Керівника міністерства призначає президент, і він входить до складу уряду. За рівнем фінансування ветеранське відомство посідає п'ятий рядок серед усіх міністерств. 95% коштів його щорічного бюджету спрямовують безпосередньо на потреби ветеранів та їхніх сімей. Понад 280 тисяч працівників відомства опікуються 60 мільйонами таких осіб. В управлінні міністерства понад 5,5 тисячі будівль, 158 госпіталів, 840 поліклінік і амбулаторій, 206 центрів для реабілітації, 187 меморіальних комплексів і військових кладовищ. У його складі діють три національні адміністрації, які займаються наданням пільг, охороною здоров'я, забезпеченням житлом, працевлаштуванням, страхуванням колишніх військовослужбовців.

Тобто в американських ветеранів один розподільник коштів, одне "вікно" для надання соціальних послуг.

Нагадаємо, навесні президент України підписав Закон України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо супроводження військовослужбовців при продовженні лікування у санаторно-курортних закладах".

Міноборони збільшить посадові оклади військовим з Нового року. Разом з тим, з січня 2018 року Міністерство оборони України зменшить кількість додаткових виплат військовикам з 36 до 16 видів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme