Дивовижний Межибіж: Археологи реставрують скляний посуд XVII століття та стародавні скляні кубки

Археологи Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" працюють над відновленням артефактів

Археологи ДІКЗ "Межибіж" працюють над відновленням скляного посуду XVII століття , а також посуду періоду Київської Русі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Поділля-центр".

Знайшли "добро" під час розкопок на території фортеці, здебільшого - у водозабірному колодязі.

Як каже завідувач сектору археології заповідника Віктор Вєтров, скляні кубки для вина XVII століття можливо реставрувати з численних дрібних фрагментів. А от шматочків скляних виробів XII - XIII століть знайдено замало, щоби скласти з них цілісний виріб.

У свій час ці кубки були доступні лише заможним людям - вельможам, князям, графам. Такі знахідки дозволяють уявити побут та життя тодішніх жителів.

Археологи нині працюють над відновленням цих артефактів. Цей посуд мав свої особливості, зокрема, типовий орнамент. А реставрація одного кубка займає два місяці.

В заповіднику додають, що під час розкопок на території фортеці знаходять також уламки Візантійського скляного посуду часів Київської Русі ХІІ-ХІІІ століть, коли на території фортеці було місто. Шматочки кольорові і збереглися його до наших часів, тоді як вироби місцевих майстрів за кілька століть свій колір втратили.

Нагадаємо, цьогоріч на в замку й натрапили на артефакт другої половини XVI століття. Це - цегляна викладка та пічні кахлі з гербовою символікою польського короля.

Всередині палацу та в його підземних частинах тривали одночасно дослідницькі, археологічні та інженерні роботи.

За останні пару років з облбюджету на проектувальні та реставраційні роботи у Меджибізькій фортеці виділили 7 млн 793,5 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький