UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Диво" по-хмельницьки: В аеропорту сталося приземлення (ФОТО)

На хмельницькому летовищі вперше за 6 років приземлилися два гелікоптери

"Диво" по-хмельницьки: В аеропорту стало…

Хмельницьке летовище прийняло двійко гелікоптерів, - вперше за 6 останніх років, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ХОДТРК.

Однак про повноцінну роботу аеропорту в найближчій перспективі говорити зарано, бо ж навіть не відновили електропостачання. Досі й не визначені і джерела фінансування об'єкту.

За словами ж директора КП "Аеропорт-Хмельницький" Валерія Сороки, все ж вдалося вперше за 10 років, правда, за рахунок обласного бюджету, розрахуватися з боргами. Це більше 6 мільйонів гривень - фіскальникам, комунальникам, пенсійникам та власним працівникам.

"Ми прийняли два гелікоптери. Приємно, що вони робили посадку саме в Хмельницькому, не підбирали інші майданчики, - каже він. - Зараз летовище потребує відновлення електропостачання та функціонування пожежної служби. А згодом займатимемося пошуком джерел фінансування для реконструкції. Це може бути державне партнерство, концесія, кредитні кошти та спільні гроші тергромад, які за статутом підприємства, мають долучатися до фінансування об'єкту."

КП "Аеропорт-Хмельницький" є не лише власністю Хмельницької обласної ради, а й власністю сіл, селищ і територіальних громад.

Про готовність забрати аеропорт з обласної у комунальну власність Хмельницького посадовці мерії заговорили торік у травні. При цьому воліли чітко визначити, хто саме розпоряджатиметься цілісним майновим комплексом.

"Ми будемо займатися ним і входити фінансово у випадку, якщо будемо знати, що цей аеропорт є міською комунальною власністю, - каже заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук. - В іншому випадку ми не розуміємо цих спільних власностей, коли управляє обласна рада, а фінансує міська."

Наразі ж територія аеропорту поділена між чотирма компаніями. Хто саме може стати інвестором - мають визначити депутати обласної ради. А от коли це відбудеться - Валерій Сорока визначити не береться.

Навесні ж почнуть розчищати летовище від чагарників.

Хмельницькому аеропорту більше тридцяти років. У 90-тих він виконував функцію міжнародного. Від 2008 року - завмер.

Нагадаємо, на грудневій сесії 2017 року депутати облради підтримали Програму відновлення та розвитку комунального підприємства "Аеропорт Хмельницький" на 2018 - 2022 роки.

А у вересні облрада призначила на рік нового директора для Хмельницького аеропорту.

"Програма є просто орієнтиром, дорожньою картою," - сказав перед голосуванням голова облради Михайло Задорожний.

За попередніми розрахунками, на відновлення польотів у обласному центрі необхідно щонайменше 45 мільйонів гривень. Аби залучити такі гроші, як свідчить європейський досвід, потрібен приватний інвестор.

І хоч на Хмельниччині створили координаційний комітет з відновлення діяльності головного летовища регіону під керівництвом першого віце-спікера облради Неоніли Андрійчук, поки вагомих результатів немає. Так, члени робочої групи, до якої входять обласні депутати та посадовці, ще рік тому планували створити покроковий бізнес-план на порятунок аеропорту, проте громада і досі його не побачила.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme