Децентралізацію в країні гальмують нардепи – вважають хмельницькі реформатори

Такої думки дотримується керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковський
Depo.
22 червня 2016 14:33
ФОТО: depo.ua
Децентралізацію в країні гальмують нардепи – вважають хмельницькі реформатори
Децентралізацію в країні гальмують нардепи – вважають хмельницькі реформатори

Народні обранці своїм "неголосуванням" стримують розвиток територій – про це заявив Сергій Яцковський в ефірі ТРК "Рада", повідомляє Depo.Хмельницький.

Власне звернення до народних депутатів України керівника Агенції регіонального розвитку Хмельницької області досить чітке і звучить як вимога: "Якнайшвидше прийняти зміни до Бюджетного кодексу України, які дозволять залишати в бюджетах об’єднаних територіальних громад (ОТГ) адміністративний збір за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців."

Державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб на території ОТГ здійснюють Центри надання адміністративних послуг. За чинним законодавством, плата за адмінпослуги йде у місцеві бюджети. Зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають залишати на місцях плату за реєстрацію, погоджені і Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, і Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, і Асоціацією міст України.

"В Україні життя не зупинилося і децентралізація не зупинилася, навіть якщо ви не голосуєте закони. Але дайте можливість людям на місцях рухатися і розвиватися. 14 березня всім ОТГ закрили доходні рахунки в казначействі. З 14 березня ті ЦНАПи, які діють в ОТГ, вони фактично заробляють гроші до районного бюджету. А це великі кошти, - деталізує проблему Сергій Яцковський. - Ми порахували, що ЦНАП невеликої Меджибіжської громади мав би заробити 350-360 тис. грн. і окупитися. Якщо ж він не заробляє, значить громада витрачає власний ресурс. А зараз плата за реєстрацію надходить до районного бюджету."

До слова, в області із 44 планованих вже працюють 22. Власне ще кілька вже на порозі створення.