Держпідприємству на Хмельниччині повернули майже тисячу гектарів землі

Прокурорам вдалося через суд повернути законному користувачу землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 31 млн грн 

За втручання прокуратури у користування державного підприємства повернуто землі вартістю 31 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.

Вжитими Шепетівською місцевою прокуратурою заходами представницького характеру захищено інтереси держави, порушені при розпорядженні земельними ділянками площею майже 905 га.

"Між державним та приватним підприємствами укладено договір, предметом якого став обробіток вказаної землі, - розповідають правоохоронці. - Незважаючи на те, що держпідприємство входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, правочин відбувся без відповідного погодження органу центральної влади, за відсутності на те відповідних підстав та повноважень."

Крім того, виявили, що цей правочин є удаваним та сторонами його вчинено з метою приховування орендних відносин, що реально виникли між ними.

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказану угоду недійсною з припиненням її дії на майбутнє, які господарським судом Хмельницької області підтримано та задоволено.

Як повідомив перший заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Олександр Базан, на сьогодні рішення суду виконали у повному обсязі, землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 31 млн грн повернуто законному користувачу.

Нагадаємо, за вимогами Городоцької місцевої прокуратури громадам повернуть землі та майно в півмільйона гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький