Державний реєстр нерухомих пам'яток України поповнять хмельницькі знахідки

На Хмельниччині за цей рік відділ охорони пам'яток зареєстрував чотири історичні знахідки
Depo.
28 липня 2015 11:51
ФОТО: depo.ua
Державний реєстр нерухомих пам
Державний реєстр нерухомих пам'яток України поповнять хмельницькі знахідки

Впродовж 2010-2015 років визначено межі 70 об'єктів та пам'яток археології на території області, повідомляє Хмельницькй.depo.ua, із посиланням на прес-службу управління культури області.

Зокрема, цьогоріч до списку пам'яток потрапили: городище біля с. Женишківці, пізньосередньовічне замчище поблизу с. Яснозір'я Віньковецького району, черняхівське поселення III-IV ст.н.е., що у с. Лепесівка Білогірського району, городище ХІІ-ХІІІ ст.н.е. неподалік с. Радісне Красилівського району.

До кінця 2015 року запланована інвентаризація городища ХІІ-ХІІІ ст. н.е. поряд с. Михнів Ізяславського району, трипільського поселення біля с. Шебутинці Новоушицького району, Траянових валів першої пол. І тис.н.е. у Городоцькому районі.

Археологи виявили також кілька нових об'єктів археології, цінних для науки таких. Найбільше їх тішать - вал пізньосередньовічного замчища у с.Гвардійське Хмельницького району, залишки пізньосередньовічних фортифікаційних укріплень замчища та поселення доби бронзи ІІ тис. до н.е. у с. Базалія Теофіпольського району, пізньосередньовічне замчище у с. Вербка Мурована Ярмолинецького району, кургани у Летичівському та Старосинявському районах.

Найближчим часом всі всіх їх включать у Державний реєстр нерухомих пам'яток України.

Більше про історичні знахідки читайте на Хмельницький.depo.ua