ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Державний реєстр нерухомих пам'яток України поповнять хмельницькі знахідки

На Хмельниччині за цей рік відділ охорони пам'яток зареєстрував чотири історичні знахідки
Depo.
28 липня 2015 11:51
ФОТО: depo.ua
Державний реєстр нерухомих пам
Державний реєстр нерухомих пам'яток України поповнять хмельницькі знахідки

Впродовж 2010-2015 років визначено межі 70 об'єктів та пам'яток археології на території області, повідомляє Хмельницькй.depo.ua, із посиланням на прес-службу управління культури області.

Зокрема, цьогоріч до списку пам'яток потрапили: городище біля с. Женишківці, пізньосередньовічне замчище поблизу с. Яснозір'я Віньковецького району, черняхівське поселення III-IV ст.н.е., що у с. Лепесівка Білогірського району, городище ХІІ-ХІІІ ст.н.е. неподалік с. Радісне Красилівського району.

До кінця 2015 року запланована інвентаризація городища ХІІ-ХІІІ ст. н.е. поряд с. Михнів Ізяславського району, трипільського поселення біля с. Шебутинці Новоушицького району, Траянових валів першої пол. І тис.н.е. у Городоцькому районі.

Археологи виявили також кілька нових об'єктів археології, цінних для науки таких. Найбільше їх тішать - вал пізньосередньовічного замчища у с.Гвардійське Хмельницького району, залишки пізньосередньовічних фортифікаційних укріплень замчища та поселення доби бронзи ІІ тис. до н.е. у с. Базалія Теофіпольського району, пізньосередньовічне замчище у с. Вербка Мурована Ярмолинецького району, кургани у Летичівському та Старосинявському районах.

Найближчим часом всі всіх їх включать у Державний реєстр нерухомих пам'яток України.

Більше про історичні знахідки читайте на Хмельницький.depo.ua